כמה שווה רובה M-16 משומש מחייל?

בית הדין הצבאי גזר 5 שנות מאסר על חייל צה"ל שמכר לאזרח רובה M-16, תמורת אלפי שקלים. הוא הורשע גם בסחר בסמים מסוכנים, והורשע במסגרת הסדר טיעון. בית הדין: "נוקטים קו ענישה מחמיר ביחס לעבירות בנשק"

אילוסטרציה (חדשות 2)

15,000 שקלים - זה הסכום תמורתו העביר חייל צה"ל לאזרח רובה צבאי מסוג M-16. בבית הדין הצבאי מחוז שיפוט מטכ"ל נגזרו עליו השבוע 5 שנות מאסר ו-9 חודשי מאסר בפועל, עונשי מאסר על תנאי, וכן הורדה לדרגת טוראי. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון גם בסחר בסמים מסוכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום המתוקן שהוגש לבית הדין, הנאשם מסר לידי סוכן חשאי מהמשטרה הצבאית, בשלוש הזדמנויות שונות ובשלושה מועדים שונים, סם מסוכן מסוג קנאביס, במשקל כולל של 98.47 גרם נטו, תמורת סכום כולל של כ-2,200 שקלים. בנוסף, מכר הנאשם לסוכן 15 כדורים של סם, אשר סבר כי הוא סם מסוג "אקסטזי" תמורת 700 שקלים, אך מאוחר יותר התברר כי אלה הכילו חומר אשר אינו אסור לפי פקודת הסמים המסוכנים.

בעניין מכירת הנשק הורשע הנאשם בכך שיצר קשר עם אזרח על מנת לבדוק האם הוא מעוניין ברכישת נשק מסוג M-16, וזאת לאחר שחייל מיחידתו, שפרטיו אינם ידועים, שאל את הנאשם האם הוא מכיר אדם שירצה לרכוש את הנשק. הנאשם סייע להליך המכירה, ואף דאג כי ההליך לא ייראה לעין. הנשק הועבר לאזרח תמורת 15,000 שקלים בעוד שהנאשם קיבל את חלקו בעסקה, בסך של 4,000 שקלים.

בית הדין הצבאי, עמד על החומרה הרבה שבמעשי הנאשם, ובפרט בכל הנוגע לסחר בנשק הצבאי, תוך ציין כי "בתי הדין הצבאיים נוקטים קו ענישה מחמיר ביחס לעבירות בנשק".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv