קולות נפץ ברחבי הדרום עקב ניסוי רקטות בעזה

תושבים ברחבי הדרום ובייחוד בעוטף עזה דיווחו על הדי פיצוצים עזים שנשמעו באזור. במערכת הביטחון זיהו ניסוי ברקטות לטווח רחוק מרצועת עזה לכיוון הים. ככל הנראה מדובר ברקטה מסוג M-175 שמסוגלת להגיע עד גוש דן

קולות נפץ בדרום עקב ניסוי בעזה. ארכיון (רויטרס)

הפלסטינים ברצועת עזה ביצעו ניסוי בירי רקטות לטווח רחוק - כך זיהו הערב (ג') במערכת הביטחון. הדי הפיצוצים נשמעו בכל רחבי הדרום, ובעיקר בעוטף עזה, וגרמו לבהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מומחי ביטחון אומרים כי ככל הנראה מדובר ברקטות החדשות M-175, בעלות ראש נפץ גדול, שיכולות להגיע עד לגוש דן. ירי הרקטות נעשה מרצועת עזה לכיוון הים והפיצוצים נשמעו עד לקריית גת.

בתקופה האחרונה עושים הארגונים השונים ברצועת עזה מאמצים רבים לשפר את יכולות הרקטות שלהם וכן להשמיש ולמבצע רקטות חדשות. ההערכה היא כי חמאס עומד מאחורי הניסוי, אך גם בארגון הג'יהאד האסלאמי מנסים לשים את ידיהם על הרקטות המתקדמות.

בחמישי: צה"ל תקף בעזה

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)
בשבוע שעבר תקפו מטוסי חיל האוויר יעדי טרור ברצועת עזה, זאת לאחר שרקטת קסאם נורתה משטח הרצועה והתפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

דובר צה"ל מסר כי "באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תקף צה"ל אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. זאת בתגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל".

על רקע ההסלמה במצב הביטחוני בימים האחרונים, ולאחר פיגוע הירי על גבול הרצועה שגבה את חייו של אזרח ישראלי, השלים בשבוע שעבר צה"ל פרישת שלוש סוללות כיפת ברזל באילת, ברחובות ובאשדוד. סוללות אלו מצטרפות לשתי סוללות שנפרשו באזור שדרות ובאר בשבע.