מכוניות הוצתו וכתובות רוססו בכפר ליד בית אל: "ד"ש לקרי"

שוב חשד לתג מחיר בשומרון: נזק נגרם לשלושה כלי רכב, שככל הנראה הוצתו, וכתובות נאצה רוססו על קיר של בית בכפר דורא אל קרע, סמוך לבית אל. בין היתר נכתב: "ד"ש לקרי, המשך יבוא" ו"על יהודה ושומרון תהיה מלחמה"

מסר למזכיר המדינה האמריקני (איאד חדד, בצלם)

שוב חשד לפעולת תג מחיר: אלמונים הציתו הלילה (ג') כלי רכב בכפר דורא אל קרע, סמוך לבית אל, וריססו כתובות נאצה על קירות אחד הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר, רוססו הכתובות: "ד"ש לקרי, המשך יבוא", "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה" ו"על יו"ש יישפך דם והרבה". ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי נזק נגרם לשלוש מכוניות וכי הטיפול באירוע הועבר לחקירת היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י.

בעקבות האירוע פנתה הבוקר יו"ר מרצ זהבה גלאון ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להנחות את הממשלה לקבוע כי פעילי "תג מחיר" יוגדרו מעתה כארגון טרור. "הפעולה שהתרחשה הלילה מהווה ראייה נוספת להסלמה האחרונה בפעולות תג מחיר, ולצורך הדחוף להגדירן כפעולות טרור ולפעול למיגורן המילדי", הבהירה גלאון.

לדבריה, "הפעולות האלימות של תג מחיר לא רק עונות על דרישות ההגדרה של ארגון טרור, לפי פקודת מניעת טרור, אלא אף עולות מדרגה. אין ספק כי לאור ההסלמה בפעולות תג מחיר, לא ניתן להשאיר את המצב הקיים על כנו, ולהמשיך להגדירן כהתאחדות בלתי מוכרת, אלא יש לנקוט בצעדים מחמירים בנוגע לפעולות אלו ולהגדירן כפעולות טרור".

הכתובות שרוססו בכפר (איאד חדד, בצלם)

בתחילת החודש: כתובות נאצה על מסגד

האירוע הלילה מגיע לאחר שכתובות נאצה רוססו בתחילת החודש על קירות מסגד בעיר באקה אל-גרבייה בצפון השרון ובהן נכתב: "מוחמד חזיר", "ד"ש מבועז ודוד חי", "ערבות הדדית" ו"טרור אבנים". בנוסף, נופצו חלונות של שבעה כלי רכב שחנו בקרבת המסגד. המשטרה פתחה בחקירה.

חיירי אסכנדר, אימאם המסגד, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה נבזי לעשות דבר שכזה במקום קדוש כמו מסגד. אני מקווה שהאחראים ייעצרו מיד". תושב נוסף שגר בשכנות למסגד אמר כי "אם שב"כ וכוחות הביטחון לא יעשו את העבודה, הדבר עלול להביא לתסיסה. אני רק יכול לדמיין מה היה קורה אם מישהו מהתושבים היה תופס אותם. אני לא רוצה לדמיין את התוצאות".

אחרי פיגוע הדקירה בעפולה בחודש נובמבר שבו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל, ריססו אלמונים כתובות על בית פלסטיני בכפר סינג'יל מצפון לרמאללה ובהן נכתב: "ד"ש מעדן" ו-"נקמה".

הבית שעליו נרשמו הכתובות בכפר הוצת, וחמשת בני המשפחה ששהו בו נפגעו משאיפת העשן. מיד לאחר המקרה סיפרו בני המשפחה שישבו בתוך הבית כי קראו לשכניהם שהזעיקו למקום את כוחות הכיבוי. הם ציינו כי הם נאלצו לעלות לגג הבית, מאחר שהיציאה היחידה מהבית עלתה באש, ולא ניתן היה לברוח החוצה.