דיסקין תוקף: "הצילום בבית ראש הממשלה - פרצת אבטחה חמורה"

ראש שירות הביטחון הכללי לשעבר מותח ביקורת חריפה על הסרטון שפורסם ברשת ובו סיור שערך המעצב מושיק גלאמין במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור שבירושלים. "כל שירות מודיעין זר או ארגון טרור, היו משלמים הון עתק על מנת להשיג את כל הפרטים הללו. מקווה שבגלל רטיבות לא ייצאו למלחמה"

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין מותח ביקורת חריפה על הסרטון שערך המעצב מושיק גלאמין בבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, יחד עם שרה נתניהו, וטוען כי זו "פרצה אבטחתית חמורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כנראה שהפאניקה מדוח מבקר המדינה השכיחה את החששות הביטחוניים המפותחים עד מאוד של המשפחה המלכותית", תקף דיסקין. "מה לא היה לנו שם? דלתות, חלונות, סוג המנעולים, החדרים, מבנה פנימי וריהוט, אביזרים ומכשירים נקודות חיבור לטלפון ועוד..."

"מקווה שבשל רטיבות לא ייצאו למלחמה". דיס (חדשות 2)

"הובלה אישית של 'ראש הממשלה בפועל' במשך 15 דקות במקום מגוריו (ולעתים עבודתו) של האישיות המאובטחת ביותר במדינה...מניסיון אני יכול לומר לכם שכל שירות מודיעין זר או ארגון טרור, היו משלמים הון עתק על מנת להשיג את כל הפרטים הללו...שיקול הדעת של מי שיזם את הסרט העצוב והעלוב הזה, מוטל בספק רב. נקווה שבגלל רטיבות בקירות לא נצא גם למלחמות..."

ד"ר ברק בן-צור, מומחה לטרור ומודיעין אסטרטגי, אמר לחדשות 2 Online: "מעון ראש הממשלה זה מתקן רגיש. מתקיימות בו שיחות רגישות ויש שם פעילות שנוגעת בנושאים הכי רגישים של מדינת ישראל. סוג כזה של כניסה, כשמישהו עושה מה שנקרא בשפה מקצועית 'מסלול הובלה' מהדלת הראשית למבואה ולחדרים במשך 15 דקות במקום הרגיש הזה הוא נכס מודיעיני שלא יסולא בפז.

"זה נותן כל מיני פרטים שאי אפשר להשיג אותם אלא אם כן יושבים בפנים. אם זה סוג הדלתות, סוג הסורגים והמבנה הארכיטקטוני הפנימי. ברור שהייתה שם הובלה".

גלאמין: "יאיר נתניהו הזמין אותי"

במהלך הסרטון המדובר, זוכה מגיש הטלוויזיה מושיק גלאמין לסיור מודרך בין חדרי ביתו של ראש הממשלה, כשהוא מלווה על ידי רעייתו שרה נתניהו, תוך שהיא סוקרת את מצבו הרעוע של הבית. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר גלאמין, שנודע בין היתר בזכות תכנית עיצוב פנים שאותה הגיש, כי הגיע למעון בירושלים בתיווך של לא אחר מבנם של בני הזוג נתניהו. "הגעתי לבית ראש הממשלה דרך יאיר נתניהו ואז לשרה", הוא אומר. "הרעיון לסיור היה שלי לחלוטין".

גלאמין מדגיש כי הוא עומד מאחורי מימון הסרטון, ובכך הודף טענות שהופנו לעבר משפחת נתניהו. "אף אחד לא שילם לי אגורה. שרה נתניהו הסכימה שניכנס לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור ואני אצלם שם. אני לקחתי את היוזמה והפקת את זה בעצמי ולעצמי. אף אחד לא התערב בעריכת הסרטון או התערב בצורה אחרת".