פרסום ראשון: רופא צבאי חשוד שהטריד מינית חיילות

המשטרה הצבאית עצרה רופא המשרת בבסיס צה"ל במרכז הארץ, בחשד שהטריד מינית מספר חיילות כשהגיעו למרפאתו. הוא נעצר לאחר שמספר תלונות בנושא הגיעו למשטרה הצבאית. הפרקליטות בוחנת להגיש נגדו כתב אישום. פרקליטיו: "מדובר בקצר בתקשורת בין הרופא למטופלות"

החיילות התלוננו. אילוסטרציה (בשמת בן עמי)

אזרח עובד צה"ל, המשרת כרופא צבאי כבר מספר שנים, חשוד שהטריד מינית חיילות בהן טיפל במסגרת תפקידו. הפרשה החלה כשלפחות 5 חיילות שטופלו במרפאתו פנו למשטרה הצבאית והתלוננו עליו. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופא, המשרת בבסיס במרכז הארץ נחקר על ידי המשטרה הצבאית החוקרת. הפרקליטות בוחנת כעת האם להגיש נגדו כתב אישום, או להסתפק בדין משמעתי בתוך היחידה. על פי גורמים המעורים בנושא, בצה"ל ככל הנראה יסתפקו בדין משמעתי. למרות התלונות נגדו, הוא המשיך לשרת בבסיס.

הסנגור הצבאי הראשי אלוף-משנה אשר הלפרין וסרן נגה ממן, המייצגים את החשוד מסרו בתגובה כי "לא מדובר באירוע של הטרדה מינית, ולשמחתנו לאחר שגורמי הפרקליטות שמעו אותנו אנו סבורים כי הם קיבלו את עמדתנו בעניין ומקבלים שמדובר באירוע של קצר בתקשורת בין רופא למטופלת. בהתאם לכך, הרופא יעמוד ככל הנראה לדין משמעתי בעבירה של חריגה מסמכות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בנושא התקיימה חקירת מצ"ח ובסיומה הועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית. החלטה בנושא תתקבל בעת הקרובה".

זה לא המקרה הראשון השנה בו מעורב רופא צבאי בפרשת מין. בחודש מאי האחרון הואשם רופא צבאי באונס ומעשה מגונה בשש חיילות שנבדקו על ידו. על פי כתב האישום שהוגש נגד הרופא, ששירת באוגדת מילואים בפיקוד המרכז, הוא ביצע את המעשים "תוך מרמה מצדו לגבי מהות המעשה שביצע והצגתו כחלק מהליך הטיפול הרפואי".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv