שוב: בג"ץ דחה את עתירת המשפחות השכולות

בג"ץ דחה את עתירת המשפחות השכולות נגד שחרור האסירים הביטחוניים שיתבצע הלילה במסגרת הפעימה השלישית. לטענת העותרים, שחרורם של שישה מהמחבלים, תושבי מזרח ירושלים, נוגד את הבטחת ראש הממשלה

הפגנות נגד שחרור האסירים, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

בעוד שעות אחדות ייצאו 26 אסירים פלסטינים אל החופש, במסגרת הפעימה השלישית של שחרור המחבלים. בניסיון למנוע את השחרור, הגישו נציגי המשפחות השכולות וארגון אלמגור שתי עתירות לבג"ץ, האחת נוגעת לשחרור שישה מהאסירים - תושבי מזרח ירושלים, והשנייה, שהתקבלה באופן חלק, עוסקת באיסור שהוטל עליהם לצעוד לביתו של אחד המחבלים בעיר העתיקה. השופטים קבעו כי 15 מבני המשפחות השכולות יורשו לצעוד, וכן דחו את העתירה של המשפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת העותרים, שחרורם של שישה מהמחבלים, תושבי מזרח ירושלים, נוגד את הבטחת ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להכניס לרשימה אסירים בעלי אזרחות ישראלית. "לנו הובטח שערבים ישראלים לא ישוחררו בפעימות הנוכחיות וכי יתקיים בעניין דיון בממשלה", הוסיף אינדור. "לא יעלה על הדעת שהרשות הפלסטינית תפרוש את חסותה על תושבי מדינת ישראל, ואז אזרחים ישראלים יהיו חבים לרשות הפלסטינית הודות למעשי פשע".

מנגד אמר נציג הפרקליטות כי "מדובר בהחלטה שהתקבלה על ידי צוות השרים, שבראשו עומד ראש הממשלה. נתניהו אהבהיר כי אסירים 'אזרחי ישראל' לא ישוחררו".

מבין המשוחררים: 23 מחבלים שהורשעו ברצח או הריגה

אינדור המשיך: "העתירה השנייה עוסקת בזה שלא הרשו לנו לצעוד לביתו של אחד המחבלים שישוחררו בעיר העתיקה בירושלים. זה נוגד את חופש הביטוי".

שירות בתי הסוהר פרסם אתמול את שמותיהם של 26 האסירים הפלסטינים שישוחררו מהכלא הישראלי. מבין המשוחררים, 23 הורשעו ברצח או בהריגה, שניים הורשעו בניסיון לרצח ואחד בחבלה בכוונה מחמירה.

26 אסירים ישוחררו. ארכיון (חדשות 2)

בין המשוחררים ניתן למצוא את כמיל עווד אחמד, שהורשע ברצח של לא פחות מ-16 בני אדם. הוא נעצר בשנת 1993, רק שבועיים לאחר חתימת הסכם אוסלו, ומאז הוא נמצא בכלא הישראלי.

עוד בין המשוחררים: שחאדה פריד שהורשע ברצח יוסף פרחאן, נידון ל-45 שנים בכלא והיה אמור להשתחרר בשנת 2030; יעקוב מוחמד רמדאן ועפאנה מוסטפה מוחמד שהורשעו ברצח שרה שרון; אלאפנדי יוסף עדנאן שנעצר ב-1992 והורשע בניסיון לרצח.

אבו-אלרוב מחמוד פיסל הורשע ברצח שני בני אדם ובהריגה של ארבעה בני אדם נוספים, נשפט למאסר עולם והוא כלוא משנת 1991; דמרה אברהים בלאל שהורשע ברצח פרידריך רוזנפלד; אבו-מוחסן חאלד אברהים ג'מאל שהורשע ברצח שלמה יחיא. תמימי רושדי סעיד שהורשע ברצח חיים מזרחי.