ראש עיריית קריית שמונה: "ממשיכים בשגרה"

תושבי העיר הצפונית מקווים שהרקטה שהתפוצצה הבוקר לא מסמנות את סיום השקט היחסי שממנו נהנו בשנים האחרונות. "כרגע יש לימודים כרגיל והמקלטים העירוניים לא פתוחים, אך על התושבים לגלות ערנות", הדגיש ראש העיר ניסים מלכה. תושב האזור סיפר: "היינו רגילים לשקט ושלווה, ופתאום זה מתחיל שוב"

קטיושה שהתפוצצה בצפון באוגוסט האחרון

ירי הרקטה הבוקר (א') לעבר קריית שמונה הגיע אחרי חודשים של שקט, והתושבים מקווים שקולות הנפץ ששוב נשמעו ברחבי העיר הם אכן אירוע נקודתי כפי שמעריכים בצה"ל. ראש העיר ניסים מלכה הרגיע: "אנחנו ממשיכים בשגרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שומעים הבוקר הרבה ירי באזור, אבל אני אומר לתושבים לא להיבהל כי זה ירי תגובה של צה"ל, אני בקשר עם האוגדה ועם החטיבה ומקבל עדכונים", אמר מלכה בתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל. "עובדי העירייה בשטח, במקום הנפילה ואנחנו פועלים כמו בשגרה".

לדברי מלכה, הוא שמע היטב את רעש פיצוץ הרקטה. "יצאתי החוצה ומיד ראיתי את העשן, התקשרתי לצבא ואישרו לי שזאת הייתה נפילה", סיפר. ראש העיר הדגיש כי כרגע בבתי הספר לומדים כרגיל וכי המקלטים העירוניים עדיין לא נפתחו מחדש, אך על התושבים לגלות ערנות.

בקריית שמונה מקווים שמדובר באירוע נקודתי (חדשות 2)

האזעקה תחובר מחדש?

אמנם בעיר נשמעו קולות פיצוץ, אך לא אזעקה, ומלכה הסביר: "אין כאן אזעקה מאז מלחמת לבנון השנייה. הייתה אזעקה שפועלת אוטומטית, אבל החלטנו לנתק אותה יחד עם צה"ל, כי היו הרבה מקרים של תקלות ואזעקות שווא. יכול להיות שנחליט לחבר אותה שוב".

ציון פרץ, עד ראייה לאירוע, סיפר לחדשות 2: "הייתי בדרך חזרה לביתי, ופתאום ראיתי את הנפילות. לא היה אירוע כזה הרבה זמן. אי אפשר להתרגל לדברים כאלה. היינו רגילים לשקט ושלווה במשך תקופה ארוכה מאוד ופתאום זה מתחיל שוב. אני מקווה שצה"ל יטפל בנושא מהר".

הפיצוצים נשמעו סמוך לשעה 07:00, אז דיווחו תושבים רבים על פטריות עשן כתוצאה מהנפילות. לא דווח על נזק שנגרם לרכוש ובצה"ל הגיבו בירי ארטילרי מאסיבי לעבר מקורות הירי.