הממשלה אישרה את שחרור 26 המחבלים הפלסטינים

צוות השרים לשחרור האסירים אישר את המהלך, שיבוצע במסגרת הפעימה השלישית. רשימת האסירים המלאה תפורסם הלילה באתר השב"ס ולאחריה יינתנו 48 שעות לצורך הגשת עתירות נגד השחרור. משפחות שכולות הפגינו הערב מול בית רה"מ בירושלים: "החלטה מתנשאת ומבזה"

אושר שחרור 26 המחבלים (AP)

לקראת ביצוע הפעימה השלישית של שחרור המחבלים הפלסטינים בתחילת השבוע הקרוב, אישר הערב (שבת) צוות השרים לשחרור האסירים את רשימת 26 המחבלים שישוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל האסירים שישוחררו ביצעו את העבירות שבהן הורשעו לפני החתימה על הסכמי אוסלו וריצו תקופת מאסר של 28-19 שנים. רשימת האסירים המלאה תפורסם הלילה באתר שירות בתי הסוהר, כששחרורם יתבצע כ-48 שעות אחרי פרסום הרשימה - זמן שנועד לאפשר להגיש עתירות נגד המהלך.

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר כי בדיון של צוות השרים הערב הודגש כי אם אחד המושחררים ישוב לפעילות עוינת הוא יוחזר לריצוי של המשך מאסרו.

מפגינים מול בית ראש הממשלה (חדשות 2)

משפחות שכולות הפגינו: "החלטה מתנשאת"

מוקדם יותר הערב, עשרות מפגינים ובהם בני משפחות שכולות, שיקיריהם נרצחו בידי מחבלים פלסטינים, מחו מול בית ראש הממשלה נתניהו בירושלים. המפגינים הקרינו על מסך גדול שהוצב במקום סרטים שבהם נראו משפחות שכולות מדברות על יקיריהן. הם נשאו שלטים, שעליהם נכתב בין היתר: "סר הביטחון שחררת רוצחים" עם תמונתו של משה (בוגי יעלון) ו"ראש הממשלה, לא מנהיג שקרן", עם תמונת נתניהו.

בין המפגינים הייתה גם גיסתה של השרה לימור לבנת, רבקה לבנת, שבנה בן יוסף לבנת נרצח בקבר יוסף בשכם באפריל 2011 בידי שוטרים פלסטינים. "ההחלטה הזאת מבזה אותנו", אמרה. "זו החלטה מתנשאת ויש לעצור את המהלך".

יעקב טובול, אביו של ליאור ז"ל שנרצח באוגוסט 1990, אמר לחדשות 2 Online כי "אני הצבעתי עבור נתניהו, אבל הוא ימשיך במעשים שלו כי לא אכפת לו ואני ביום של השחרור שוב אגיע לבית החולים. זה קשה לי מאוד להמשיך ככה. האמנו שנתניהו ינהג אחרת, קראנו את כל הספרים שלו שבהם הוא התנגד תמיד לשחרור אסירים".