מתוח בדרום: רקטה נורתה הלילה

על רקע ההסלמה בדרום, נשמעה במהלך הלילה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. לא אותרו נפילות בשטח ישראל, וההערכה היא כי רקטת קסאם התפוצצה בשטח פתוח. אתמול פרש צה"ל סוללת כיפת ברזל בשדרות ובבאר שבע

הרקטה נפלה בשטח הרצועה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בוקר מתוח בדרום על רקע ההסלמה, לאחר שהלילה נורתה רקטת קסאם נורתה מרצועת עזה לעבר ישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה במספר יישובים בעוטף עזה, אך הרקטה עצמה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פורסם כי על רקע ההסלמה במצב הביטחוני בשבוע האחרון ולאחר פיגוע הירי על גבול הרצועה סמוך לנחל עוז שגבה את חייו של אזרח ישראלי, סוללת כיפת ברזל נפרשה באזור שדרות וסוללה נוספת נפרשה בבאר שבע.

שר הביטחון משה יעלון התייחס אתמול למצב הביטחוני והאשים כי האירועים הם פרי הסתה של הרשות הפלסטינית, שמחנכת לשנאה של מדינת ישראל: "מאחר שלא מדובר בארגונים מסודרים שמבצעים את הפיגועים, אנחנו קוראים לזה פיגועי אווירה", אמר יעלון במהלך תרגיל של חטיבת גבעתי. "כל עוד זה המצב, לצערנו נצטרף להתמודד עם זה ונדע להתמודד עם זה - בין אם על ידי תגבור כוחות ובין אם על ידי שנשים את היד על כל מחבל ונבוא איתו חשבון".

השר יעלון התייחס גם לתקרית הקשה שבה נורה למוות סלאח אבו לטיף, עובד חברת קבלן המועסקת על ידי משרד הביטחון, מאש שנפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול רצועת עזה. "חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא אחראי למתרחש שם. אנחנו מצפים ממנו שיטיל את מרותו ואם לא יעשה זאת - נמשיך להגיב כפי שהגבנו, בצורה חריפה וחזקה".