שר הביטחון: "הפיגועים האחרונים - בגלל ההסתה ברשות הפלסטינית"

במהלך תרגיל של חטיבת גבעתי התייחס שר הביטחון להתגברות האירועים האלימים ביהודה ושומרון וברצועת עזה והאשים: "הרשות הפלסטינית מחנכת לשנאת ישראל". בנוגע לתקרית הירי ברצועת עזה, הזהיר יעלון: "אם לא יהיה שקט בצד שלנו, לא יהיה שקט ברצועת עזה" והוסיף: "ליתר ביטחון אנחנו נערכים לאפשרות של הסלמה"

על רקע התגברות התקריות האלימות בימים האחרונים בגדה המערבית וברצועת עזה, התייחס היום (ד') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למצב הביטחוני והאשים: "הפיגועים הללו הם פרי הסתה של הרשות הפלסטינית, שמחנכת לשנאה של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאחר שלא מדובר בארגונים מסודרים שמבצעים את הפיגועים, אנחנו קוראים לזה פיגועי אווירה", אמר יעלון במהלך תרגיל של חטיבת גבעתי. "כל עוד זה המצב, לצערנו נצטרף להתמודד עם זה ונדע להתמודד עם זה - בין אם על ידי תגבור כוחות ובין אם על ידי שנשים את היד על כל מחבל ונבוא איתו חשבון".

סלאח אבו לטיף (באדיבות המשפחה)

השר יעלון התייחס גם לתקרית הקשה שבה נורה למוות סלאח אבו לטיף, עובד חברת קבלן המועסקת על ידי משרד הביטחון, מאש שנפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול רצועת עזה. "חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא אחראי למתרחש שם. אנחנו מצפים ממנו שיטיל את מרותו ואם לא יעשה זאת - נמשיך להגיב כפי שהגבנו אתמול, בצורה חריפה וחזקה".

זירת פיגוע הירי (רוני מרדכי, חדשות 2)

"אם לא יהיה שקט בצד שלנו, גם לא יהיה שקט ברצועת עזה", הבהיר השר יעלון. "אני מקווה שחמאס והארגונים האחרים הבינו את העניין ויירגעו, אבל ליתר ביטחון אנחנו נערכים לאפשרות של הסלמה - על ידי פרישת סוללות כיפת ברזל וגם הכנות אחרות".

"נמשיך לבנות בהתאם להבנות"

יעלון נשאל האם לדעתו האירועים האחרונים בגדה המערבית הם תוצאה של חידוש המשא ומתן המדיני והשיב בחיוב: "הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה וההסבר הוא מאוד פשוט: ברגע שהנושא הישראלי-פלסטיני עולה אצלם, הוא עולה באופן שיש בו הסתה כלפינו. זה הגורם העיקרי לפיגועים האלה".

שחרור האסירים יתבצע כמתוכנן? ארכיון (רויטרס)

שר הביטחון סירב לציין האם גל הפיגועים ישפיע על הפעימה השלישית של שחרור האסירים וציין כי לפני השחרור יתקיימו דיונים על מנת לקבל החלטה "אם לשחרר ואת מי לשחרר". יעלון נשאל גם האם במקביל לשחרור האסירים, תודיע שוב ישראל על בנייה נוספת בהתנחלויות. "זכותנו לבנות, בוודאי על פי ההבנות וההסכמות שהיו לנו עם האמריקנים, ובהתאם לזה אנחנו נמשיך לבנות", הבהיר.