מחשש להסלמה: סוללת כיפת ברזל נפרשה בשדרות

על רקע ההסלמה בדרום, ולמרות השקט היחסי והמתוח שנשמר היום, פרש צה"ל סוללת כיפת ברזל בעיר שדרות. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר היום לחדשות 2 Online: "אנחנו יודעים שהמצב עלול להידרדר. שמחים על הנחרצות של צה"ל בתגובה"

סוללת כיפת ברזל נפרשה בשדרות (חדשות 2)

נערכים להסלמה בעוטף עזה: על רקע ההסלמה במצב הביטחוני בשבוע האחרון ולאחר פיגוע הירי על גבול הרצועה סמוך לנחל עוז שגבה את חייו של אזרח ישראלי, סוללת כיפת ברזל נפרשה באזור שדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרישת הסוללה באזור היא עוד סימן לדריכות המוגברת באזור לאור העלייה החדה באירועי הטרור ובניסיונות לבצע פיגועים. אמנם לא נרשמו אירועים חריגים בשעות הלילה בגבול רצועת עזה, אך תושבי הדרום חוששים מהסלמה. "אנחנו יודעים שהמצב יכול להידרדר. אנחנו מתנהלים כרגיל אבל בדריכות מסוימת", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בריאיון לחדשות 2 הבוקר (ד').

מתיחות בגבול (רויטרס)

"שדרות קרובה לעזה, אז כמובן שיש סיכון", הוסיף דוידי, שמיהר לסייג את דבריו: "ההנחה שלנו היא שלא הולכים לכיוון של הסלמה". דוידי הודה לצה"ל ולראש הממשלה נתניהו על התגובה: "אנחנו שמחים על הנחרצות שלהם. האזור הזה לא יהיה הפקר לפלסטינים או לטרוריסטים".

ראש עיריית שדרות הדגיש כי הצבא הורה לחקלאים שלא להתקרב היום לגדר, על רקע פיגוע הירי אתמול בו נהרג עובד מערכת הביטחון, סלאח אבו אלטיף בן ה-22: "עדיין אין חזרה לשגרה מהבחינה הזו". אתמול בשעות הערב הצבא החליט להעלות את הכוננות בגבול הרצועה. "הכוחות בשטח נמצאים במוכנות גבוהה ומוכנים לכל תרחיש שעלול להתפתח", הבהיר גורם צבאי. "הגבנו בגל תקיפות, ואנחנו שוקלים עכשיו את הצעדים הבאים".

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות (Edi Israel/Flash90)


בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לכנס היום את הקבינט המדיני-ביטחוני על מנת לדון במצב ובעלייה באירועי הטרור בתקופה האחרונה.