השוטר שנפצע בפיגוע לחדשות 2 Online: "בטוח אחזור למשטרה"

רמי רביד, השוטר של היישוב אדם שנפצע בינוני בפיגוע דקירה, משוכנע שפציעתו לא תרחיק אותו מעבודתו. "עדיין כואב לי, אבל פחות", הוא סיפר ממיטתו בבית החולים. המפכ"ל שביקר אותו: הערכנו שהטרור יתגבר

רמי רביד בביה"ח היום (באדיבות המשפחה)

"תודה לכולם על איחולי ההחלמה" - כך אמר הבוקר בשיחה ראשונה עם חדשות 2 Online, רמי רביד, השוטר של יישוב אדם שנפצע מדקירת פלסטיני בפיגוע בצומת היישוב שלשום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רביד עדיין מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, כשרבים מבני משפחתו ומקורביו מגיעים לבקר אותו. "אני בטוח אחזור למשטרה, אבל לא יודע להעריך מתי", הוא אמר. "עדיין כואב לי אבל פחות מאתמול. אני עכשיו בסדר גמור".

אתמול בבוקר הוא שב להכרה, ואמש פורסמה הקלטת השיחה בה נשמע השוטר כשהוא מתקשר לאחיו מהאמבולנס ומספר לו על שאירע, דקות אחרי הדקירה. "שי, איפה אתה?", נשמע קולו של רמי מעבר לקו. "תקשיב", אמר לאחיו, "תודיע לאמא בעדינות שדקרו אותי בגב. אני בדרך לבית חולים". כשהוא מסרב להאמין, שאל אותו האח: "אתה רציני?". "אני רציני", השיב לו רמי. "אני עם סכין בגב כרגע. תודיע לה ולאבא בעדינות".

"מרגיש יותר טוב". רמי רביד (משטרת ישראל)

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, ביקר היום (ד') את רמי רביד בבית החולים. "זה ארוע חמור, שמצטרף לרצף אירועי טרור - ראינו אותם בבת ים וגם על גדר עזה", אמר המפכ"ל. "יש לנו עליה באירועים שמסווגים כטרור עממי, ואנחנו הערכנו שבתקופה שיתקדם משא ומתן מדיני אנו נחווה באירועים מהסוג הזה, ואכן מה שהערכנו התממש".

"תפקידנו הוא לתת מענה ולעשות את מה שצריך כדי למנוע את מה שניתן וכדי למנוע את אירועי הטרור ברגע שהם מגיעים לציבור האזרחי. נתתי הנחיות ברורות להגביר את נוכחות השוטרים בייחוד במקומות רגישים, והסכנה הגדולה ביותר היא שרמת העירנות שלנו תיפגע". המפכ"ל ביקש מהציבור "להיות עירניים", בדומה לעירנות שהפגינו נהג האוטובוס והנוסע באוטובוס בבת ים. "השוטרים עומדים ועושים את עבודתם והם מהווים מטרה לטרור לסוגיו השונים, ואני מקווה שיחד נעבור זאת", סיכם המפכ"ל את דבריו.

 

בני משפחתו: "קרה לנו נס"

בני משפחתו אמרו כי הם אסירי תודה שלא נגרם לרמי נזק חמור יותר. "אנחנו פוחדים לחשוב מה היה קורה אם הוא היה נדקר פעמים רבות יותר, קרה לנו נס", אמר אביו של השוטר, שסיפר כי בנו דיבר עם בני המשפחה לאחר שהתעורר, ונשם בכוחות עצמו. "הוא שאל את כולם איפה אבא".

זירת הפיגוע באדם (פלאש 90, יונתן סינדל)

מאז שאושפז הגיעו לבית החולים עשרות חברים, בני משפחה ואנשי כוחות הביטחון שדואגים להקיף אותו. היום גם ביקרו אותו שני חובשי ארגון איחוד הצלה שהעניקו לו טיפול ראשוני אחרי הדקירה. עם המשפחה שוחח גם מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים שאיחלו לו רפואה שלמה. במקביל, כוחות הביטחון עדיין במצוד אחרי החשוד הפלסטיני, שנמלט מהזירה מיד לאחר מכן. הוא ככל הנראה ברח לאחד הכפרים הפלסטינים באזור היישוב אדם הסמוך לירושלים, אך עדיין לא נתפס.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.