אירן: "ישראל פועלת מייאוש ומפחד"

משרד החוץ האירני גינה את תקיפת חיל האוויר בעזה, בעקבות הרג עובד משרד הביטחון בגבול: "ישראל פועלת מתוך חשש מאינתיפאדה שלישית", אמרה דוברת משרד החוץ, שקראה לאו"ם ולגופים בינלאומיים נוספים לגנות את "פשעיה של מדינת ישראל"

"אירן רואה בישראל אחראית להסלמה" (ap)

"יש לעצור את פשעי ישראל": אירן גינתה את תקיפת צה"ל בעזה בעקבות מותו של סלאח אבו אלטיף, עובד קבלן של משרד הביטחון שנהרג אתמול (ג') בגבול עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין ספק שהצעד הישראלי הוא מהלך שנובע מייאוש ופחד מפני אינתיפאדה שלישית מצד הפלסטינאים המדוכאים, בעיקר בגדה המערבית", אמרה דוברת משרד החוץ האירני מרזייח אפקם.

הדוברת הדגישה כי "אירן רואה בישראל אחראית להשלכות של ההסלמה בטרור המדינתי", וקראה לאו"ם ולגופים בינלאומיים נוספים לגנות את "הזוועות שמבצע המשטר הציוני". "יש לעצור את ישראל מביצוע פשעים נגד המדוכאים והנצורים בעזה", הוסיפה אפקם.

מזכ"ל האו"ם: "מודאג מההסלמה"

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, הגיב אמש על האירועים בדרום, והביע דאגה מההסלמה. באן קרא לשני הצדדים "לנהוג באיפוק מקסימלי כדי למנוע שפיכות דמים".

דוברו של מזכ"ל האו"ם פרסם את ההודעה, המגנה את הרג אבו לטייף בגבול עזה ואת הפיצוץ באוטובוס, כמו גם את מותה של ילדה פלסטינית בת ארבע בפעולת חיל האוויר בעזה.

"מזכ"ל האו"ם דוחה את כל פעולות התקיפה כלפי אזרחים. יש צורך לשמר את הפסקת האש מנובמבר 2012 ולהחזיר את השקט, על מנת לאפשר את פתרון שתי המדינות, שישים קץ לאלימות", נכתב בהודעתו.