שקט מתוח בגבול רצועת עזה

אחרי גל תקיפות ברצועת עזה בעקבות הרג אזרח ישראלי, לילה מתוח עבר על תושבי עוטף עזה אך לא נרשמו אירועים חריגים. אתמול גורם צבאי הבהיר כי אין כוונה לדרדר את המצב. עם זאת הדגיש: "הכוחות בשטח בכוננות גבוהה, מוכנים לכל תרחיש". גם אחרי גל התקיפות בגדה המערבית אמש, בלילה לא אירעו תקריות ביטחוניות

כוננות גבוהה בגבול רצועת עזה (AP)

אחרי גל התקיפות אמש (ג') ברצועת עזה בעקבות הפיגוע שגבה את חייו של עובד משרד הביטחון, שקט מתוח שרר בגבול הרצועה בשעות הלילה. גם בגדה המערבית לא נרשמו אירועים חריגים מאז חצות, אחרי סדרה של תקריות טרור בשעות הערב המאוחרות של אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בשעות הערב הצבא החליט להעלות את הכוננות בגבול הרצועה. כחלק מהגברת הכוננות, ראשי הרשויות בדרום תודרכו והחקלאים אינם מורשים להיכנס לשדות הסמוכים לגדר המערכת. "הכוחות בשטח נמצאים במוכנות גבוהה ומוכנים לכל תרחיש שעלול להתפתח", הבהיר גורם צבאי. "הגבנו בגל תקיפות, ואנחנו שוקלים עכשיו את הצעדים הבאים".

אמש בשעות הערב תקף צה"ל שישה יעדים ברצועה מהאוויר ומהקרקע באמצעות טנקים וכוחות חיל רגלים. לפי דיווחי הפלסטינים, בתקיפות נהרגו שני בני אדם, בהם ילדה בת 4. לדברי הגורם, התגובה הצבאית נועדה להעביר מסר חד משמעי, אך עם זאת הבהיר: "אנחנו רוצים להכיל את האירוע, ולא לדרדר אותו". עם זאת, מפקד אוגדת עזה העביר הערב מסר מרגיע לראשי הרשויות בדרום. הוא העריך בפניהם כי סבב ההסלמה מאחורינו והנחה לקיים שגרת חיים כרגיל.

נתניהו: "מי שינסה לתקוף אותנו יחטוף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב אמש בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא מציע לאף אחד לנסות אותנו. מי שניסה אותנו - חטף. מי שינסה אותנו - יחטוף".

במקביל למתרחש בעזה, אירעו אמש שני אירועי יידויי אבנים ליד היישוב אורנית. בתקרית אחת נפצע נהג אוטובוס כבן 51 באורח קל מזריקת אבנים לעבר האוטובוס ליד היישוב. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינו אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. מדובר באוטובוס של חברת "אפיקים" שעשה דרכו מעמנואל לבני ברק.

רכב נוסף נרגם גם הוא באבנים בכביש בין עלי זהב לאורנית. בתוך הרכב הפרטי ישבו נהג הרכב וחברו. שניהם נפצעו קל מאבנים. אחד מהם בשנות ה-30 לחייו והשני בשנות ה-40. נהג הרכב נפצע באורח קל אף הוא, וצוותים של מגן דוד אדום הוזעקו לזירת האירוע.

עוד אתמול, סמוך לכפר עיסאוויה במזרח ירושלים אירע ניסיון דריסה של שוטר בציר עופרית. על פי החשד, תושבי המקום נהגו ברכב ולא נענו לקריאות השוטרים לעצור, אלא החלו בבריחה. ניידת המשטרה דלקה אחר הרכב הנמלט והשיגה אותו בכניסה הדרומית לעיסאוויה, אלא שנהג הרכב הבורח ביצע ניסיון דריסה של השוטר שיצא לעברו מהניידת. השוטר פונה בהכרה לבית החולים הדסה הר הצופים ושני החשודים נעצרו ונלקחו לחקירה.