ראש הממשלה נתניהו מזהיר: "מי שינסה אותנו יחטוף"

ראש הממשלה מנסה להעביר מסר חריף במיוחד לארגוני הטרור בעזה, לא רק באמצעות תקיפה צבאית, אלא גם במילים. "מי שניסה אותנו - חטף", כתב בדף הפייסבוק שלו. בדרום - כוננות גבוהה מחשש לירי מעזה

על רקע המתיחות הגוברת באזור רצועת עזה, ובהתאם להגברת הכוננות, כתב הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו סטטוס חדש ותמציתי בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא מציע לאף אחד לנסות אותנו", הבהיר נתניהו. "מי שניסה אותנו - חטף. מי שינסה אותנו - יחטוף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ובעוד בדרום אפשר לחתוך את המתח בסכין, בגדה הערב שוב תקרית אש, למרבה המזל ללא נפגעים. כוח צה"ל דיווח כי אש נורתה לעברו מרכב חולף בדרום הר חברון. באזור מתבצעות סריקות אחר חשודים במעשה.

חיילי צה"ל ליד עזה (רויטרס)

בישראל לא מתכוונים להסלים את האירועים, אולם השעות הבאות הן שיקבעו אם תהיה או לא תהיה תגובה פלסטינית, שתחריף את האלימות, וישנה דריכות גם מחשש לאירועים בגדה. גורם צבאי אמנם הבהיר הערב כי אין כוונה לדרדר את המצב, אך מנגד נערכים בצה"ל גם לאפשרות של הסלמה.

רצף האירועים האלימים היום החל בצהריים בפיגוע שגבה את חייו של עובד משרד הביטחון. בעקבותיו הגיע בשעות הערב גל התקיפות של צה"ל ברצועת עזה בשעות במהלך תקף צה"ל שישה יעדים ברצועה מהאוויר ומהקרקע באמצעות טנקים וכוחות חיל רגלים. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים, בהם ילדה בת 4.

כחלק מהגברת הכוננות, ראשי הרשויות בדרום תודרכו והחקלאים אינם מורשים להיכנס לשדות הסמוכים לגדר המערכת. "הכוחות בשטח נמצאים במוכנות גבוהה ומוכנים לכל תרחיש שעלול להתפתח", הבהיר הגורם הצבאי. "הגבנו בגל תקיפות, ואנחנו שוקלים עכשיו את הצעדים הבאים".

עם זאת, מפקד אוגדת עזה העביר הערב מסר מרגיע לראשי הרשויות בדרום. הוא העריך בפניהם כי סבב ההסלמה מאחורינו והנחה לקיים שגרת חיים כרגיל. כך אישר הופעה רבת משתתפים באזור, ואף קרא שלא לבטל את הלימודים מחר.

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון גינה את שפיכות הדמים ברצועת עזה משני הצדדים. "יש לשמר את הפסקת האש משנת 2012 ולנהוג באיפוק מירבי כדי למנוע סבב נוסף של אלימות", מסר באן.