תקרית בגבול הרצועה: אזרח נהרג מירי פלסטיני

אש משטח הרצועה נפתחה לעבר כוח צה"ל, שממנה נפגע אזרח שעסק בעבודות תיקון של הגדר. הוא פונה במסוק לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו. צה"ל פתח בחקירת נסיבות האירוע. נתניהו: "אירוע חמור"

תקרית ביטחונית חמורה נוספת: עובד חברת קבלן המועסקת על ידי משרד הביטחון נורה היום (ג') למוות מאש שנפתחה לעבר כוח צה"ל שעסק באבטחת עבודות תיקון של הגדר בגבול רצועת עזה, באזור נחל עוז. צה"ל פתח בחקירת נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובד שנפגע בחזהו, ככל הנראה מירי של צלף פלסטיני, הוא עובד של חברה קבלנית שמועסקת על ידי אגף הבינוי במשרד הביטחון. הוא קיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח ואז פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע - שם נקבע מותו. כוחות גדולים של צה"ל פתחו בסריקות נרחבות באזור.

דוברת המועצה האזורית שער הנגב מסרה כי התושבים ביישובי עוטף עזה לא קיבלו הנחיות מיוחדות בעקבות האירוע, אך החקלאים באזור הונחו שלא לעבוד במרחק של פחות מק"מ מהגבול. מדובר צה"ל נמסר כי "אזרח נפגע מירי מירי מנשק קל בזמן שעסק בעבודות על הגדר בצפון הרצועה. הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתקרית הקשה: "זה אירוע חמור ביותר ואנחנו לא נעבור עליו לסדר היום". נתניהו הדגיש כי "מדיניות ישראל היא לסכל מראש ולהגיב בעוצמה, וכך נפעל גם במקרה הזה".

האזרח פונה במסוק לבית חולים (מחלקת ביטחון, מועצה אזורית שדות נגב)

בגלל הסופה: פרצות גדולות בגדר

אמש פורסם במהדורה המרכזית כי הסופה הגדולה שפקדה את ישראל לפני כשבועיים גרמה נזקים גדולים לגדר הגבול עם הרצועה בשלושה מוקדים באזור יישובי עוטף עזה. מוקדי הקריסה לא פורסמו, כדי שלא לסייע לצד השני. מדובר בפרצות גדולות למדי ברוחב של מאות מטרים, ותיקונן יעלה על פי ההערכות מאות אלפי שקלים.

בצה"ל חוששים שארגוני הטרור ינסו לנצל את המצב ומנסים לתקן את הגדר בשטח, כשהעבודות בעיצומן - תחת אבטחה של כוחות צבא.

כוחות בזירת האירוע (חדשות 2, רוני מרדכי)