השוטר שנדקר שב להכרה: "קרה לנו נס"

רמי רביד, השוטר הקהילתי של היישוב אדם שנדקר אתמול בידי פלסטיני ונפצע בינוני, עבר ניתוח בבית החולים שערי צדק לאחר שפונה כשסכין באורך 15 ס"מ נעוצה בגבו התחתון. הבוקר הוא שב להכרה מלאה ושוחח עם בני משפחתו. "הוא מתאושש, הוא שאל את כולם איפה אבא", סיפר אביו

מצבו התייצב, רביד (פייסבוק)

בבית החולים שערי צדק בירושלים שב להכרה רמי רביד, השוטר הקהילתי שנדקר אמש על ידי פלסטיני ביישוב אדם. במהלך הלילה הוא עבר ניתוח, שבמסגרתו שלפו המנתחים את הסכין שהייתה נעוצה בגבו. "הוא עדיין מתאושש, אבל הוא כבר מדבר איתנו", סיפר אביו בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחתו מדגישים היום כי הם אסירי תודה שלא נגרם לרמי נזק חמור יותר. "אנחנו פוחדים לחשוב מה היה קורה אם הוא היה נדקר פעמים רבות יותר, קרה לנו נס", אמר אביו של השוטר, שסיפר כי בנו דיבר עם בני המשפחה לאחר שהתעורר, ונשם בכוחות עצמו. "הוא שאל את כולם איפה אבא".

מאז אושפז הגיעו לבית החולים עשרות חברים, בני משפחה ואנשי כוחות הביטחון שדואגים להקיף אותו. עם המשפחה שוחח גם מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים שאיחלו לשוטר רפואה שלמה.

מפקד פיקוד מרכז, אלוף ניצן אלון, יקיים היום הערכת מצב עם מפקד אוגדת יהודה ושומרון ובכירים נוספים, שבה ידונו גם בהסלמה האחרונה בשטחים. גורמים בצה"ל אמרו לאחרונה כי למרות העלייה באירועים האלימים, לא נראה שהפלסטינים מעוניינים בפתיחתה של עימות כולל. "למרות המצב, אנחנו לא בפתח של אינתיפאדה", אמר גורם צבאי.

זירת הדקירה, אמש (פלאש 90)

במקביל, נמשך המצוד אחר הפלסטיני שדקר את רביד, שעסק באותה שעה בהכוונת התנועה ביישוב. אמש פשטו שני גדודים מחטמ"ר בנימין באוגדת יהודה ושומרון וכוחות מיוחדים של צה"ל על שלושה כפרים באזור, בעיקר סמוך לכפר ג'אבה במטרה לאתר את החשוד. "ההנחה היא שהדוקר מסתתר ואנחנו מקווים לאתר אותו בהקדם", אמר גורם צבאי לחדשות 2 Online.

תושבי היישובים הסמוכים לזירת הפיגוע, הביעו זעם בעקבות המקרה והיום הם צפויים לקיים במקום הפגנה. אבי רועה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין, קרא לתושבים להגיע לעצרת שתתקיים בשעות הערב כדי למחות על העלייה מתמדת באירועי הטרור ועל המשך המשא ומתן המדיני למרות הטרור.

השוטר מובהל לבית החולים, אמש (פלאש 90)

פיגוע הדקירה התרחש אתמול בשעות אחר הצהריים, כשהשוטר הקהילתי הותקף בידי פלסטיני בכיכר אדם, סמוך למחסום חיזמה ליד ירושלים. מחקירת האירוע עולה רביד עמד בכיכר וכיוון את התנועה, בעקבות תאונת דרכים שהתרחשה במקום, בשעה שהפלסטיני הסתער עליו ודקר אותו בגבו. הוא התחיל לזחול בכוחות עצמו עד לקצה הכיכר ושם התמוטט. כוחות ביטחון שהגיעו למקום ירו מספר יריות אך החשוד הצליח להימלט.