מצוד אחר הדוקר באדם: כוחות פשטו על הכפרים באזור

כוחות צה"ל ומג"ב פרסו מחסומים באזור בנימין ונכנסים ברכבים לכפרים בניסיון לאתר את הפלסטיני שדקר שוטר בכיכר אדם ופצע אותו באורח בינוני. אנו מקווים לאתר אותו בהקדם ומניחים שהוא מסתתר", סיפר גורם צבאי לחדשות 2 Online

הכוחות ירו, הפלסטיני נמלט (חדשות 2)

הפלסטיני שדקר שוטר בכיכר אדם ופצע אותו בינוני נמלט מהזירה וכוחות של צה"ל ומשטרה פתחו בסריקות אחריו. שני גדודים מחטמ"ר בנימין באוגדת יהודה ושומרון וכוחות מיוחדים של צה"ל פשטו על שלושה כפרים באזור, ובעיקר לכפר ג'אבה, בניסיון לאתר את החשוד בדקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל החיילים הצטרפו גם כוחות משמר הגבול שפרסו מחסומים באזור ומבצעים סריקות בשטח. "הכוחות מבצעים סריקות באזור בנימין בעיקר באופן רכוב בכפרים", סיפר גורם צבאי לחדשות 2 Online. "אנו מניחים שהדוקר מסתתר ומקווים לאתר אותו בהקדם".

פיגוע הדקירה התרחש בשעות אחר הצהריים, כששוטר כבן 40 הותקף בידי פלסטיני בכיכר אדם, סמוך למחסום חיזמה ליד ירושלים. מחקירה ראשונית עולה כי השוטר עמד בכיכר וכיוון את התנועה, בעקבות תאונת דרכים שהיתה במקום, בשעה שהפלסטיני הסתער עליו ודקר אותו בגבו. הוא התחיל לזחול בכוחות עצמו עד לקצה הכיכר ושם התמוטט. כוחות ביטחון שהגיעו למקום ירו מספר יריות אך החשוד הצליח להימלט.

מחסומים נפרסו (משטרת ש"י)

"סכין באורך 15 ס"מ ננעצה בגבו"

"התקבל דיווח על אירוע דקירה תוך זמן קצר הגענו ומצאנו ישראלי עם פצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מד"א צוריאל חזי שהגיע לזירה. דביר עדני חובש איחוד הצלה אמר כי איש כוחות הביטחון היה בהכרה עם הגעת הכוחות וסיפר כי נדקר והדוקר נמלט. "אני וחובשים הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים", הוסיף עדני. 

אל בית החולים שערי צדק הגיע השוטר כשהסכין עדיין נעוצה בגבו. "גבר שנדקר הגיע אלינו כשסכין באורך של כ-15 ס"מ נעוצה כולה בגבו", סיפר מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר עופר מרין. "הוא הגיע בהכרה, במצב בינוני והוכנס לחדר ניתוח. מצבו יציב".

מזכירת היישוב אדם כוכי אברהמוביץ' סיפרה לחדשות 2 Online כי מיד לאחר האירוע נסגר שער היישוב וכוננות הוכרזה. "הנחו אותנו לא לצאת מהיישוב והקפיצו את כיתת הכוננות", אמרה אברהמוביץ'.

"פיגוע הדקירה היום בכיכר אדם, בדומה לנסיון הפיגוע אתמול בבת ים הוא נסיון לפגוע בישראלים רבים בחסות התהליך המדיני", קרא ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה. "הרשות הפלסטינית לא גינתה ולא מגנה את פיגועי הטרור. אנו קוראים לראש הממשלה להפסיק מיד את כל המגעים המדיניים".