השוטר שנדקר: "כואב לי, אבל אני בסדר"

האישה שהזעיקה את כוחות ההצלה לזירת הפיגוע ביישוב אדם, בו נדקר שוטר, שיחזרה בשיחה עם חדשות 2 Online את האירוע. "ראיתי את הכל מול העיניים ועודדתי אותו עד שהגיעו כוחות ההצלה, הוא אמר שהוא בסדר", סיפרה. "ראיתי דמות חשודה רצה ושמעתי יריות"

"כואב לי אבל אני בסדר". זירת הפיגוע (משטרת ש"י)

"כואב לי מאוד, אבל אני בסדר. העיקר שאני יכול להזיז את הרגליים" - אלה היו המילים של השוטר שנפצע בינוני לאחר שנדקר הערב (ב') בגבו בידי פלסטיני ביישוב אדם הסמוך לירושלים. כך לדברי עדת ראייה לאירוע, שסיפרה על כך בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רכזת הקהילה קרן חיימי, חזתה באירוע בזמן שיצאה עם הרכב מהיישוב לכיוון שער בנימין. "ראיתי דמות רצה מאחוריו, ולא הבנתי בהתחלה מה אני רואה", היא שיחזרה. "אז ראיתי את השוטר מתמוטט, ואת השוטר לידו רץ עם נשק שלוף לכיוון הבחור שדקר".

היא ציינה כי מיד עצרה את הרכב שלה ורצה לעבר השוטר שנפצע. "דיברתי איתו, אמרתי לו שהוא חזק ושיחזיק מעמד, והוא אמר לי שכואב לו אבל הוא בסדר", היא המשיכה לתאר. "כוחות ההצלה הגיעו מהר - תוך 7 עד 10 דקות, זה הכל קרה ממש תוך שניות, וזה קרה לי מול העיניים".

ראש המועצה: "להפסיק את המגעים המדיניים"

תושבי היישוב אדם הונחו שלא לצאת משערי המקום, וכוחות משטרה מנסים לאתר את החשוד. מזכירת היישוב אדם כוכי אברהמוביץ סיפרה כי ככל הנראה הפלסטיני שדקר אותו ברח לכיוון ג'בעה. "הקפיצו את כיתת הכוננות וסגרתי את שער היציאה", ציינה.

השוטר שנדקר הכווין את התנועה, והתקשר סמוך לשעה 16:00 לרבש"ץ היישוב עלי חוסיין. "הייתי בדיוק באימון ירי והוא רצה לדעת האם יש עומסי תנועה, אז קישרתי אותו לחמ"ל, כי הוא ראה הרבה עומסים", סיפר הרבש"ץ בשיחה עם חדשות 2 Online. "אחרי זמן קצר קיבלתי עדכון שהוא נדקר בגבו".

"פיגוע הדקירה היום בכיכר אדם, בדומה לנסיון הפיגוע אתמול בבת ים הוא ניסיון לפגוע בישראלים רבים בחסות התהליך המדיני", אמר אבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין. "הרשות הפלסטינית לא גינתה ולא מגנה את פיגועי הטרור. אנו קוראים לראש הממשלה להפסיק מיד את כל המגעים המדיניים".

במקביל, כוחות גדולים של משטרה הוזעקו לזירת האירוע ומבצעים סריקות אחד החשוד, והשוטר הובהל על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים שערי צדק בירושלים.