גנץ: "מעביר לגדי חברי את המשמרת"

הרמטכ"ל היוצא בני גנץ מסכם בסרטון את תקופתו הארוכה בצה"ל, שנמשכה על פני כ-40 שנה. "היה לי הכבוד לשרת, השירות בצה"ל הוא חובה וגם זכות, וכל אחד מאיתנו ממלא את משימת דורנו". גנץ הביע אמון מוחלט בהצלחת חיילי ועובדי צה"ל גם תחת מחליפו איזנקוט: "סומך עליכם, בטוח ביכולתכם, מבקש להגיד לכם תודה"

בתל אביב נערך הערב (ראשון) אירוע פרידה מהרמטכ"ל היוצא בני גנץ, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין והצמרת הצבאית והמדינית בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אז מה היה לנו?", פתח גנץ את דבריו בטקס. "סביבה סוערת ומשתנה, גבולות שהשתנו, אתגרים ומשימות מבצעיות רבות, הרבה היערכויות בצפון, 'זרעי קיץ' ו'שובו בנים' במרכז, 'עמוד ענן' ו'צוק איתן' בדרום ובין מבצע למבצע התאמנו ותרגלנו את עצמנו".

"לך גדי, חברי ורעי, אני מבקש לומר תודה ובהצלחה", פנה גנץ למחליפו בתפקיד. "שנים של ביחד - 'אדום וחום' - עם מטרה משותפת אחת. כן, בין שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד והקו שלך, גדי, הוא קו ישר, קו נכון, נחוש וגם נבון".

ראש הממשלה נתניהו בירך את גנץ על 38 שנות שירות בצה"ל. "נכנסת לצה"ל כנער צעיר שהתנדב לצנחנים ואתה יוצא ממנו כמצביא מנוסה ורב זכויות", אמר. "תמיד ידעתי שעומד לצידי רמטכ"ל איכותי, ערכי, אחראי, שקול וחושב. עם ישראל חייב לך חוב גדול על שנות שירותך, על המקצועיות ועל המסירות שהפגנת כלוחם, כמפקד, כרמטכ"ל".

"במהלך כהונתך כרמטכ"ל היית רמטכ"ל בשירות העם", נפרד ממנו נשיא המדינה ריבלין. "הגון, ישר דרך, אמיץ, בעל אחריות ומחויבות לטובת מדינת ישראל ולעם בישראל כולו. הובלת את צה"ל להישגים רבים ודרשת והנהגת ניקיון כפיים". ריבלין אף קרא לגנץ לשוב לעשייה ציבורית: "העם זקוק לך בחזית ההנהגה של ישראל ואני תקווה כי תמשיך להיות חייל ומפקד גם בשדה המורכב הזה".

"מחר בשעה הזו כבר תשב בסלון ביתך, רגע אחרי שפשטת את המדים לתמיד", אמר בטקס שר הביטחון יעלון. "בבת אחת תחוש כיצד נשמט המשא מכתפיך והאחריות הכבדה שהייתה חלק בלתי נפרד משגרת חייך נמוגה באחת. לאורך כל הדרך ראיתי בך שותף אמיתי לעשייה ביטחונית, איש של אמת, רמטכ"ל שמוביל את צה"ל באחריות ובשיקול דעת".