פיגוע דקירה באדם: שוטר נפצע בינוני

שוטר כבן 40 שעמד בכיכר אדם וכיוון את התנועה, בגלל תאונת דרכים, הותקף ע"י פלסטיני סמוך למחסום חיזמה. הפלסטיני דקר אותו בגבו, כוחות הביטחון ירו לעברו אך הוא נמלט. השוטר פונה במצב בינוני לבית החולים שערי צדק כשהסכין עדיין בגבו

שוב פיגוע בשטחים: שוטר כבן 40 הותקף היום (ב') בידי פלסטיני בשעה שכיוון את התנועה בכיכר אדם, סמוך למחסום חיזמה שליד ירושלים. צוות של מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא פצוע באורח בינוני. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאירוע על רקע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי השוטר עמד בכיכר וכיוון את התנועה, בעקבות תאונת דרכים שהיתה במקום, בשעה שהפלסטיני הסתער עליו ודקר אותו בגבו. הוא התחיל לזחול בכוחות עצמו עד לקצה הכיכר ושם התמוטט. כוחות ביטחון שהגיעו למקום ירו מספר יריות אך החשוד הצליח להימלט.

"התקבל דיווח על אירוע דקירה תוך זמן קצר הגענו ומצאנו ישראלי עם פצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מד"א צוריאל חזי שהגיע לזירה. דביר עדני חובש איחוד הצלה אמר כי איש כוחות הביטחון היה בהכרה עם הגעת הכוחות וסיפר כי נדקר והדוקר נמלט. "אני וחובשים הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים", הוסיף עדני. 

אל בית החולים שערי צדק הגיע השוטר כשהסכין עדיין נעוצה בגבו. "גבר שנדקר הגיע אלינו כשסכין באורך של כ-15 ס"מ נעוצה כולה בגבו", סיפר מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר עופר מרין. "הוא הגיע בהכרה, במצב בינוני והוכנס לחדר ניתוח. מצבו יציב".

הכוחות ירו, הפלסטיני נמלט (חדשות 2)

מזכירת היישוב אדם כוכי אברהמוביץ' סיפרה לחדשות 2 Online כי מיד לאחר האירוע נסגר שער היישוב וכוננות הוכרזה. "הנחו אותנו לא לצאת מהיישוב והקפיצו את כיתת הכוננות", אמרה אברהמוביץ'. ‎כוחות משטרה וצבא פתחו במצוד אחר הדוקר.

"פיגוע הדקירה היום בכיכר אדם, בדומה לנסיון הפיגוע אתמול בבת ים הוא נסיון לפגוע בישראלים רבים בחסות התהליך המדיני", קרא ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה . "הרשות הפלסטינית לא גינתה ולא מגנה את פיגועי הטרור. אנו קוראים לראש הממשלה להפסיק מיד את כל המגעים המדיניים".

"איום של טרור כשברקע משא ומתן"

אתמול בשעות הצהריים התרחש ניסיון פיגוע באוטובוס בקו 240 בבת ים. נוסעים הבחינו בתיק חשוד ובו חוטים והסבו את תשומת לבו של נהג האוטובוס. בתגובה מיהר הנהג להוריד את הנוסעים והזעיק את המשטרה. זמן קצר לאחר הגעתם של השוטרים, התפוצץ המטען, וגרם לפציעתו הקלה של אחד מהשוטרים.

למרות הפעילות המוגברת של שב"כ וצה"ל, לא התקבלה במערכת הביטחון התרעה ממקודת על ניסיון הפיגוע אתמול. זמן קצר לאחר הפיצוץ, הביעו בארגון חמאס שביעות רצון ממנו, אך לא נטלו עליו אחריות.

בעקבות האירוע קיים מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הערכת מצב והנחה את אנשיו להגביר את הנוכחות בכל רחבי הארץ. "האירוע בבת ים ממחיש כי איום הטרור נמצא ברקע בעיקר בימים אלו של ניסיון לקדם את המשא ומתן המדיני", הדגיש המפכ"ל.