אותרה הרקטה שנורתה הלילה מרצועת עזה

חבלנים של המשטרה איתרו את שרידי הרקטה, שהתפוצצה בשטח אחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון, שם נשמעה אזעקת "צבע אדום" סמוך לחצות. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בפיצוץ

שעות ספורות לאחר הפיצוץ אתמול באוטובוס בבת ים, שיגרו מחבלים פלסטינים רקטה מרצועת עזה לישראל, שהתפוצצה בתוך יישוב, אך לא גרמה לנפגעים או לנזק. הבוקר (ב') איתרו חבלני המשטרה את הרקטה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קצת לאחר חצות נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה והתושבים נקראו להיכנס למרחבים מוגנים. הבוקר, אחרי סריקות ממושכות, נמצאו שרידי הרקטה סמוך לבתים באחד היישובים במועצה.

"שמענו בלילה התרעה של צבע אדום, וכמה שניות אחר כך כבר היה בום מאוד חזק", סיפרה לירז בוגנים, שהרקטה נחתה סמוך לביתה. "הבנו שזה היה מאוד מאוד קרוב, אך לא יצאנו לבדוק כי זה פשוט היה חזק ופחדנו לצאת. העדפנו להישאר במקום מוגן. אבל אז, כשקמנו בבוקר גילינו להפתעתנו זה היה יותר מדי קרוב", שחזרה.  

ירי הרקטה מגיע לאחר שביום שישי האחרון נשמעה אזעקת "צבע אדום" באזור, לאחר שפצצת מרגמה התפוצצה סמוך לנחל עוז.

בשבת ביצע כוח צה"ל ירי לעבר שני פלסטינים חשודים, סמוך לחרבת אחזעה, ליד גדר הביטחון ברצועת עזה. כתוצאה מהירי, נפצע אחד הפלסטינים ופונה לקבלת טיפול רפואי. מדובר במקרה השני תוך יממה שבו מתקבלים דיווחים על ירי מכיוון צה"ל לעבר פלסטינים חשודים סמוך לגבול רצועת עזה.

ביום שישי דיווחו הפלסטינים כי אדם אחד נהרג ואחר נפצע מירי צה"ל בצפון הרצועה. בצה"ל אמרו כי הירי התבצע לאחר שהפלסטינים ניסו להתקרב לאזור גדר המערכת וזוהתה פגיעה באחד החשודים.