הנוסע משחזר: "הילד ראה את התיק, הנהג עצר מיד"

"פתחתי את הריץ'-רץ' של התיק וראיתי סיר לחץ שאליו מחובר חוט אדום" – כך סיפר דוד פפו, אחד מנוסעי האוטובוס שזיהה את התיק החשוד, שדקות לאחר מכן התפוצץ וגרם לנזק רב בקו 240 בבת ים. המשטרה מעריכה: הרקע לאירוע - לאומני

זמן קצר לאחר פיצוץ מטען החבלה באוטובוס דן בבת ים, משחזר דוד פפו, אחד מנוסעי קו 240 שדיווח לנהג על התיק החשוד, את הרגעים שקדמו לפיצוץ העז. בשיחה עם חדשות 2, מספר פפו על הרגע שבו אחד הילדים סיפר לו על "תיק גדול", שהושאר באוטובוס. "כולם אמרו לו שזה שום דבר, אבל הנהג עצר את האוטובוס, הלכתי לראות במה מדובר, ניסתי להרים את התיק וראיתי שהוא כבד מדי", שיחזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות החשש, החליט הנוסע לבדוק מה יש בתכולת התיק החשוד. "פתחתי את הריץ'-רץ', ראיתי בפנים סיר לחץ. המשכתי לפתוח וראיתי בפנים חוט אדום שמחובר עם איזולירבנד לבן, אמרתי לנהג שיוריד את כולם מהאוטובוס", תיאר פפו.

נהג האוטובוס, מיכאל יוגר, שפעילותו המהירה מנעה ככל הנראה את האסון, מיהר לפנות את האוטובוס הומה האדם מנוסעיו. הוא הזעיק את כוחות המשטרה, וניידת שהגיעה דקות לאחר מכן הרחיקה את הנוסעים מהמקום. הנוסעים התווכחו עם הנהג בהתחלה, הוא אמר להם שיעלו על האוטובוס הבא", משחזר פפו.

שניות לאחר מכן פיצוץ עז התרחש במקום. למרבה המזל, ובזכות התושייה של הנהג והנוסע - הסתיים האירוע בנזק לרכוש בלבד.

האוטובוס שהתפוצץ, היום (רויטרס)

איתן פיקסמן, דובר חברת דן שהגיע למקום, זמן קצר לאחר הפיצוץ, פנה אל הנהג והודה לו על התגובה המהירה שמנעה אסון. "הנהלת דן גאה בך, יישר כוח, מנעת אסון כבד", אמר פיקסמן ליוגר ולחץ את ידו.

הנהג סירב להתרגש מההמולה הרבה סביבו, ובעיקר ניסה לשמור על צניעות. "אני גיבור? איזה גיבור? אחד הנוסעים אמר לי שיש תיק חשוד באוטובוס. שאלתי של מי התיק, כשאמרו לי שהוא של אף אחד, הורדתי את כל הנוסעים מהאוטובוס", שחזר יוגר שנראה המום מההמולה סביבו. "עצרתי בתחנה והאנשים ירדו, ניידת משטרה הגיעה למקום ועשר דקות אחר כך האוטובוס התפוצץ".

קו 240, היום (רויטרס)

אהרונוביץ': "ככל הנראה מדובר באירוע לאומני"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שוחח עם מנכ"ל חברת דן רפי שמואל לאחר האירוע וביקש לשבח גם הוא את תפקודו המהיר וקר הרוח של הנהג, שפעילותו הציל חיי אדם. "בנקודת זמן זו, אנו מתרשמים ומבינים כי מדובר באירוע על רקע לאומני, אני קורא לציבור לדווח למשטרה על כל אירוע חשוד", אמר השר.

בעקבות האירוע קיים מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הערכת מצב והנחה את אנשיו להגביר את הנוכחות בכל רחבי הארץ. "האירוע בבת ים ממחיש כי איום הטרור נמצא ברקע בעיקר בימים אלו של ניסיון לקדם את המשא ומתן המדיני", הגדיש המפכ"ל.