נהג האוטובוס משחזר: "הנוסעים פתחו תיק וראו חוטים"

זמן קצר לאחר שפינה את האוטובוס מנוסעיו ומנע אסון, משחזר הנהג מיכאל יוגר את הרגעים שקדמו לפיצוץ האוטובוס בבת ים. "אני לא גיבור", סיפר יוגר, "אמרו לי שיש תיק חשוד ופיניתי מיד את הנוסעים מהאוטובוס"

ערנותם של הנוסעים בקו 240 של חברת דן בבת ים ותגובתו המהירה של נהג האוטובוס מנעו אסון, לאחר שמטען חבלה רב עוצמה שהונח בתוך האוטובוס התפוצץ, ולמרבה המזל גרם רק לנזק ברכוש. המשטרה מעריכה כי הרקע לפיגוע לאומני, ובארגון חמאס מיהרו לברך על האירוע, מבלי לקחת עליו אחריות. בשיחה עם חדשות 2 Online, שחזר מיכאל יוגר, נהג האוטובוס ומי שמסתמן כגיבור היום, את האירועים שקדמו לפיצוץ. "התיק היה שחור וגדול ואחד הנוסעים ראה בו חוטים. מהר מאוד הורדתי את הנוסעים", סיפר יוגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשעות הצהריים, כשהאוטובוס שהיה עמוס בנוסעים הגיע לצומת הרחובות מבצע סיני וכצנלסון בבת ים. הנוסעים הבחינו בתיק החשוד והסבו את תשומת לבו של הנהג לחפץ, הוא בתגובה מיהר לפנותם מהמקום והזעיק את המשטרה. זמן קצר לאחר הגעת כוחות השיטור, התפוצץ המטען, שגרם לפציעתו הקלה של אחד מהשוטרים.

האוטובוס שנפגע ממטען בבת ים (עזרי עמרם, חדשות 2)

"אני גיבור? איזה גיבור? אחת הנוסעות אמרה לי שיש תיק חשוד באוטובוס. שאלתי של מי התיק, כשאמרו לי שהוא של אף אחד, הורדתי את כל הנוסעים מהאוטובוס", שחזר יוגר שנראה המום מההמולה סביבו. "עצרתי בתחנה והאנשים ירדו, ניידת משטרה הגיעה למקום ועשר דקות אחר כך האוטובוס התפוצץ".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שוחח עם מנכ"ל חברת דן רפי שמואל לאחר האירוע וביקש לשבח גם הוא את תפקודו המהיר וקר הרוח של הנהג, שפעילותו הציל חיי אדם. "בנקודת זמן זו, אנו מתרשמים ומבינים כי מדובר באירוע על רקע לאומני, אני קורא לציבור לדווח למשטרה על כל אירוע חשוד".

זירת הפיצוץ, היום (חדשות 2)

נהג האוטובוס מסר עדות במשטרה וסיפר כי היה האחרון לצאת מהאוטובוס. "זה נהג עם ותק של 35 שנה ואני גאה בנהגים כמוהו", אמר מנכ"ל חברת דן שמואל רפאלי. "הוא התנהג כפי שמצופה ממנו וממש הציל חיים". רפאלי עדכן עוד כי למעט בהלה קלה, מצבו של הנהג טוב.

איתן פיקסמן, דובר חברת דן פנה אל הנהג והודה לו על התגובה המהירה שמנעה אסון. "הנהלת דן גאה בך, יישר כוח, מנעת אסון כבד", אמר פיקסמן לנהג ולחץ את ידו. "הוא פעל ללא דופי, בדיוק לפי נהלי הבטיחות המתבקשים".

האוטובוס בבת-ים, היום (חדשות 2)

ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני שהגיע לזירה זמן קצר לאחר הפיצוץ, קרא לתושבי עירו לשמור על ערנות ולהמשיך בשגרת חייהם. "נס גדול קרה פה", הדגיש לחיאני. "אנחנו נכנסים לעידן ששם המשחק בו הוא ערנות".

בעקבות האירוע קיים מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הערכת מצב והנחה את אנשיו להגביר את הנוכחות בכל רחבי הארץ. "האירוע בבת ים ממחיש כי איום הטרור נמצא ברקע בעיקר בימים אלו של ניסיון לקדם את המשא ומתן המדיני", הגדיש המפכ"ל.