צה"ל ירה בשני פלסטינים חשודים בגבול רצועת עזה

אש נפתחה לעבר פלסטינים שהגיעו לגדר המערכת ברצועת עזה סמוך לחרבת אחזעה. פלסטיני אחד נפצע מהירי באורח לא ברור, ופונה לקבלת טיפול רפואי. זהו המקרה השני תוך יממה של ירי מכיוון צה"ל לעבר פלסטינים חשודים בגבול הרצועה

ירי על חשודים שהתקרבו לגדר. ארכיון (רויטרס)

כוח צה"ל ביצע הבוקר (שבת) ירי לעבר שני פלסטינים חשודים, סמוך לחרבת אחזעה. כתוצאה מהירי, נפצע פלסטיני באורח לא ידוע ופונה לקבלת טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במקרה השני תוך יממה שבו מתקבלים דיווחים על ירי מכיוון צה"ל לעבר פלסטינים חשודים סמוך לגבול רצועת עזה. רק אמש דיווחו הפלסטינים כי אדם אחד נהרג ואחר נפצע מירי צה"ל בצפון הרצועה. בצה"ל אמרו כי הירי התבצע לאחר שהפלסטינים ניסו להתקרב לאזור גדר המערכת וזוהתה פגיעה באחד החשודים.

מדובר צה"ל נמסר כי החשודים הפלסטינים ניסו לחבל בגדר המערכת באזור בית חאנון ובתום ניסיונות להרחיקם פתחו החיילים באש. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי מהאש נפגע ג'יהאד חאמד, בן 24 ומת מפצעיו.

הפלסטינים: הרוג בירי. ארכיון (רויטרס)

גם ביום חמישי נהרג פלסטיני ולפחות שישה פלסטינים נוספים נפצעו במהלך חילופי אש עם כוח ימ"מ (יחידה מרכזית מיוחדת) בג'נין. התקרית התרחשה במהלך פעילות של הכוח הישראלי למעצר מבוקש פלסטיני במחנה הפליטים בג'נין.

בזמן הפעולה החלו הפרות סדר שהתפתחו לתקרית אש שכללה, מצדם של הפלסטינים, ירי מנשק קל, השלכת מטענים וכן רימונים מאולתרים. הכוח הישראלי הצליח לחלץ עצמו מהמקום ללא נפגעים.