קלקיליה: כוח צה"ל הרג חמוש פלסטיני

במהלך פעילות למעצר מבוקשים בקלקיליה לפנות בוקר ירו לוחמי סיירת צנחנים בפלסטיני שפתח באש לעברם. לא היו נפגעים בקרב החיילים. מדובר בתקרית ירי שנייה בתוך שעות ספורות, לאחר שאמש נורה למוות מחבל פלסטיני בג'נין על ידי כוח של הימ"מ

מעצר מבוקשים בשטחים, ארכיון (AP)

שעות ספורות לאחר שלוחמי הימ"מ הרגו אמש מבוקש מחמאס במחנה הפליטים בג'נין, שוב הסתיים מבצע מעצרים בשטחים בחילופי ירי בין כוחות הביטחון לחמושים פלסטינים. אש נפתחה לפנות בוקר (ה') לעבר כוח של סיירת צנחנים, שהיה בפעילות למעצר מבוקשים בקלקיליה, והלוחמים השיבו בירי שממנו נהרג המחבל הפלסטיני. על גופתו נמצאו כלי נשק. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלסטינים מדווחים כי האיש שנהרג הבוקר מירי לוחמי הצנחנים נמנה על כוחות הביטחון הפלסטינים, ונורה לאחר שפתח באש לעבר החיילים.

בתקופה האחרונה מורגשת מגמה של התנגדות בקרב המבוקשים הפלסטינים למעצרים, באמצעות נשק חם, ופעמים רבות הופכים מבצעי המעצרים לזירת חילופי אש בין כוחות צה"ל לחמושים.

אקדח שנמצא על גופת המחבל שנהרג בקלקיליה (חדשות 2)

כוח ימ"מ הרג חמוש בג'נין

התקרית לפנות בוקר בקלקיליה מגיעה, לאחר שאמש חמוש פלסטיני נהרג ולפחות שישה פלסטינים נוספים נפצעו במהלך חילופי אש עם כוח ימ"מ (יחידה מרכזית מיוחדת) במחנה הפליטים ג'נין. גם במקרה זה, לא היו נפגעים בקרב הכוח הישראלי.

על פי דיווחי הפלסטינים, מצבם של שלושה מהפצועים מוגדר קריטי. הם קיבלו טיפול ראשוני במקום ופונו בסיוע כוח רפואי ישראלי. ההרוג בתקרית מת בדרכו לבית החולים.

במהלך מעצר המבוקש החלו חילופי אש (חדשות 2)

חילופי הירי אירעו במהלך פעילות של הכוח הישראלי למעצר מבוקש פלסטיני, איש חמאס, במחנה הפליטים. בזמן הפעולה החלו הפרות סדר שהתפתחו לתקרית אש שכללה, מצדם של הפלסטינים, ירי מנשק קל, השלכת מטענים וכן רימונים מאולתרים. הכוח הישראלי הצליח לחלץ עצמו מהמקום ללא נפגעים, אך גם מבלי שהמעצר בוצע.