גורמי ביטחון תוקפים: "בנט ירד לשטח ללא אישור, התחמק מהאבטחה ודלה מידע מקצינים"

לאחר שיו"ר הבית היהודי טען כי חמאס חידש את חפירת המנהרות מעזה, במערכת הביטחון לא נשארים חייבים. "במהלך צוק איתן השר ירד לשטח ללא אישור, התעלם מהוראות גורמי ביטחון, שוחח עם קצינים וחזר עם המידע לקבינט", טוענים גורמים בכירים. לשכת בנט: "נהג כך למען תושבי הדרום"

השר בנט, ארכיון (פלאש 90)

זעם במערכת הביטחון בעקבות דברי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שפורסמו אמש לראשונה בחדשות 2 Online, לפיהם חמאס חידש את חפירת המנהרות מעזה לעבר שטח ישראל. כעת, גורמים במערכת הביטחון חושפים את מה שהם מכנים "הפעילות הלא חוקית" של בנט במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הבכירים, במהלך המבצע בעזה ירד בנט כמעט כל יום לשטח, בייחוד לפני היציאה למבצע המנהרות: "השר בנט נהג להיכנס ללא הרשאה לשטחי כינוס והיערכות של כלל החטיבות, לאזורים מוכי פצמ"רים שהיו יכולים לפגוע בו - כשהמשמעות של פגיעה בשר וחבר קבינט ברורה לכולם".

אותם בכירים טוענים כי בנט פגש ללא הרשאה קצינים וחיילים שיצאו מעזה: "הוא היה דולה מהם פרטים וחוזר איתם לקבינט - כל זאת ללא תיאום וללא הרשאה". עוד טוענים הגורמים כי "בזמן שעשה זאת, בנט היה מנתק טלפונים כדי להימנע משיחות שהיה מקבל – שיחות שביקשו להניא אותו מלעשות את זה".

הודה בפגישה עם בנט. גלנט (גילי יערי/ Flash90)

"חמק ממאבטחים וניתק את הטלפון"

לדבריהם, "הוא הודיע לאבטחה פעם אחת על מהלכיו, מכיוון שהיה מדובר בכנס רשמי באשקלון ומאבטחים נשלחו כדי לוודא שלא יעשה את הדברים האלו וליוו אותו כל היום. במקרים אחרים הוא פשוט חמק ממאבטחים וניתק את מכשירי הטלפון".

לצד פגישות עם קצינים במדים ללא אישור הצבא, גורמים במערכת הביטחון טוענים כי בנט נפגש במהלך ימי המבצע גם עם קצינים בכירים במילואים, בהם האלופים במיל' יואב גלנט (היום מספר 2 ברשימת כולנו לכנסת), טל רוסו וגיורא איילנד. כדי לחמוק מהאבטחה, בנט היה מגיע לנקודה שהוסכמה מראש, מוריד את יועציו וגם את הנהג מהאוטו, נוסע עם הקצין וחוזר לאחר שסיים. לא פעם הוא נפגש עם קצינים במדים וקצינים שגויסו למילואים בדירות באזור הדרום, הוסיפו הבכירים.

בנט ורונצקי, ארכיון (פלאש 90)

לאחר המבצע טען שר הביטחון יעלון כי שר בכיר בקבינט מקבל הדלפות מבכיר בצבא, ולחדשות 2 נודע כי מדובר בהעברת מידע מהרב הצבאי הראשי לשעבר אביחי רונצקי לבנט עצמו. תא"ל מיל' רונצקי, שהכחיש את הטענות על העברת מידע לבנט, הצטרף למפלגת הבית היהודי לקראת הבחירות ושובץ במקום ה-13 ברשימה.‎ דבריהם של הגורמים עולים בקנה אחד עם טענותיו של שר הביטחון.

מלשכתו של בנט נמסר בתגובה: "ייזום פעולת המנהרות לא הגיעה לשר בנט על ידי אסטרולוגים, אלא מירידה עקבית לשטח, ואין בכך חידוש. כך נהג וכך ינהג גם בעתיד למען ביטחון תושבי הדרום".

בתגובה לדברים אמר האלוף במיל' יואב גלנט כי הוא "נפגש עם בנט כמו עם כל מי שרצה ללמוד על עזה ולא ידע מספיק".