הרוג ופצועים פלסטינים בפעילות כוח ימ"מ בג'נין

פעילות ישראלית במחנה הפליטים בג'נין הסתבכה: אש נורתה לעבר הכוח המיוחד, שספג גם מטענים ורימונים מאולתרים. הפלסטינים מדווחים על לפחות 6 פצועים. אין נפגעים בקרב הלוחמים

הרוג פלסטיני בפעילות כוח מיוחד. ארכיון (רויטרס)

פלסטיני נהרג הלילה (ד') ולפחות שישה פלסטינים נוספים נפצעו במהלך חילופי אש עם כוח ימ"מ (יחידה מרכזית מיוחדת) בג'נין. לא היו נפגעים בקרב הכוח הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחי הפלסטינים, מצבם של שלושה מהפצועים מוגדר קריטי. הם קיבלו טיפול ראשוני במקום ופונו בסיוע כוח רפואי ישראלי. ההרוג בתקרית מת בדרכו לבית החולים.

התקרית התרחשה במהלך פעילות של הכוח הישראלי למעצר מבוקש פלסטיני במחנה הפליטים בג'נין. בזמן הפעולה החלו הפרות סדר שהתפתחו לתקרית אש שכללה, מצדם של הפלסטינים, ירי מנשק קל, השלכת מטענים וכן רימונים מאולתרים. הכוח הישראלי הצליח לחלץ עצמו מהמקום ללא נפגעים.

בחודש ספטמבר נהרג פעיל ג'יהאד אסלאמי במהלך מבצע מעצר מבוקשים שבוצע על ידי כוחות מיוחדים של צה"ל במחנה הפליטים בג'נין. הפעיל נורה על ידי הלוחמים בעת שניסה להימלט, ומת מפצעיו בבית החולים.

אסלאם טובאסי, פעיל ג'יהאד מבוקש על ידי צה"ל, זוהה על ידי הכוחות שהגיעו למחנה הפליטים. על פי עדי ראייה פלסטינים הוא לא היה חמוש ונורה על ידי הכוחות בעת שניסה להימלט מידיהם. טובאסי נפצע בינוני עד קשה, פונה לבית החולים "הלל יפה" שבחדרה, שם מאוחר יותר מת מפצעיו. מדובר צה"ל נמסר כי הוא היה מעורב בפיגועים נגד ישראל.

במקביל להגעת הכוחות למחנה הפליטים, התפתחו במקום הפרות סדר אלימות שכללו השלכת רימונים ובקבוקי תבערה ואף ירי לעבר החיילים. כוחות צה"ל השיבו באש לעבר אחד הפלסטינים לאחר שביצע ירי לעברם. כתוצאה מהירי, הפלסטיני נפצע קל עד בינוני, ופונה אף לבית החולים "הלל יפה" לקבלת טיפול רפואי.