יעלון: לבנון תעניש את "החייל הסורר" שירה למוות ברס"ר שלומי כהן

שר הביטחון אמר כי החייל הלבנוני שירה למוות בחייל צה"ל סמוך לראש הנקרה נאסר על ידי צבא לבנון ו"ייענש בהתאם". את הדברים אמר יעלון על סמך פגישה שהתקיימה בין קציני הקישור של צה"ל וצבא לבנון בהשתתפות יוניפי"ל

חקירת תקרית הירי בגבול לבנון: צבא לבנון אסר את החייל שירה למוות ברס"ר שלומי כהן ז"ל סמוך לראש הנקרה - כך דיווח הערב (ג') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון במהלך סיור בבקעת הירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר באירוע חמור ומי שאחראי זה ממשלת לבנון וצבא לבנון", אמר יעלון. לדבריו, אתמול התקיימה פגישה בין קציני הקישור של צבא לבנון ושל צה"ל, בהשתתפות יוניפי"ל, ובמהלכה סקר צבא לבנון את ממצאי חקירת התקרית.

שלומי כהן ז"ל (פייסבוק)

"מסתבר שמדובר בחייל סורר שקיבל החלטה בעצמו לעזוב את המוצב במרחק של עשרות מטרים בודדים מהגדר שלנו, לפתוח באש לעבר הרכב ולצערנו להרוג את רס"ר שלומי כהן", הוסיף יעלון. לדבריו, החייל הלבנוני נחקר על ידי צבא לבנון והובטח לישראל כי הוא יוענש "בהתאם למי שחרג ממה שמותר לחייל לעשות".

צבא לבנון לצה"ל: החייל פעל על דעת עצמו

במהלך האירוע נשאל יעלון האם ישראל דורשת מממשלת לבנון לשפוט את החייל שירה ברס"ר כהן. "זה מובן מאליו", השיב יעלון. "קודם כל הם עצרו אותו. בשיחה אתמול של קציני הקישור נדרש מהם לטפל בחייל הזה כפי שמטפלים בחייל סורר וגם לדווח לנו על התוצאות. צבא לבנון וממשלת לבנון אחראים על הריבונות שלהם ואחראים לא להפר את הריבונות שלנו".

תקרית ירי בגבול לבנון. ארכיון (רויטרס)

אתמול הדגישו נציגים מהצבא הלבנוני בפני נציגי צה"ל כי החייל שירה פעל לבדו. במקביל, דיווחו כלי התקשורת בלבנון כי הצבא במדינה מצא שתי רקטות סמוך לצידון, שאחת מהן מוכנה לשיגור. אמש צוטטו גורמים בצבא לבנון בכלי התקשורת המקומיים כאומרים שהחייל הלבנוני שהיה מעורב בתקרית הירי שב לבסיסו, לאחר שבמשך מספר שעות אבד עמו הקשר. על פי הדיווחים, הוא התחבא בחורשה שממנה נפתחה האש סמוך לגבול, מחשש לתגובה ישראלית.

מועצת הביטחון של האו"ם גינתה אמש בחריפות את אירוע הירי בגבול עם לבנון. בהודעה שפרסמה מועצת הביטחון מכירה המועצה בכך שמדובר בהפרה של הסכמים לאורך הגבול על ידי צבא לבנון. לפרסום ההודעה קדמה תלונה רשמית שהגיש שגריר ישראל לאו"ם בה דרש ממועצת הביטחון להטיל אחריות לאירוע על צבא לבנון.