חייל צה"ל נהרג בתקרית ירי בגבול לבנון

אש נפתחה לעבר כלי רכב צבאי שנסע ליד הגבול, באזור ראש הנקרה, ככל הנראה בידי חייל בצבא לבנון. כתוצאה מהירי נהרג רס"ר שלומי כהן, איש קבע בן 31 מעפולה. דובר צה"ל: "צה"ל שומר לעצמו את הזכות להגיב בזמן ובמקום שימצא לנכון". הלווייתו תיערך הערב ב-17:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה

חייל צה"ל נהרג בתקרית ירי בגבול לבנון: סמוך לשעה 21:00 אתמול (א') דווח על פצוע קשה בהתהפכות רכב צבאי באזור ראש הנקרה. כשהגיעו כוחות צה"ל וצוותי רפואה לרכב התברר כי אש נפתחה לעברו כשנסע סמוך לגבול לבנון. רס"ר שלומי כהן שהיה ברכב, נפצע קשה והובהל לבית החולים גליל מערבי בנהריה, שם נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה על מותו של רס"ר שלומי כהן, איש קבע ששירת כנגד טכני בחיל הים נמסרה למשפחתו. במותו הותיר אחריו רס"ר כהן אישה ותינוקת. הלווייתו תיערך הערב בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

"הגיע אלינו איש ביטחון במצב אנוש", אמר ד"ר מסעד ברהום מנהל בית החולים גליל מערבי בנהריה. "המשכנו בפעולות החייאה במשך דקות ארוכות אך למרות מאמצי ההחייאה נאלצנו לבסוף לקבוע את מותו".

כהן נפגע בפלג גופו העליון בצוואר ובחזה. אל בית החולים הוא הגיע כשהוא במצב אנוש כשכוחות הרפואה שטיפלו בו, מבצעים בו החייאה. לא דווח על נפגעים נוספים במקרה.

עם הדיווח על האירוע זרמו למקום כוחות ביטחון גדולים. נבדק חשש לחדירת מחבלים לאזור והתושבים נקראו להישאר בבתיהם. אולם, זמן קצר לאחר מכן, החשש הוסר והתושבים חזרו לשגרה - אך המתיחות באזור עדיין גבוהה.

"הועבר מסר חמור לאו"ם", נמסר מדובר צה"ל בתגובה לתקרית, "צה"ל ממשיך בחקירת האירוע, דרוך לכל פעולה אשר תידרש ולא יסבול כל פגיעה באזרחי ישראל. צה"ל שומר לעצמו את הזכות להגיב בזמן ובמקום שימצא לנכון".

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה הירי בוצע ע"י חייל בצבא לבנון, מעברו השני של הגבול לעבר הרכב שנסע בין שני בסיסים של צה"ל ליד הגדר.

רס"ר שלומי כהן (מתוך פייסבוק)

בכוח היוניפי"ל האחראי על שמירת השלום בגבול לבנון מטעם האו"ם, הודיעו כי הם עודכנו על התקרית. "אנחנו מנסים לבדוק מה הוביל לאירוע", אמר דובר יוניפי"ל. "שוחחנו עם שני הצדדים, הישראלי והלבנוני, וקראנו לאיפוק הדדי".

ביום חמישי האחרון נפתחה אש לעבר כוח צה"ל שסייר בגבול לבנון, באזור אצבע הגליל. הלוחמים השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות של צה"ל הוקפצו למקום. מאוחר יותר התברר כי, ככל הנראה, מקור הירי היה ילדים שצדו חיות בר.