צפו: אלוף פיקוד העורף מחלץ רכב שנתקע בסופה

משפחת שבתאי ממבשרת ציון נדהמה לגלות שהאלוף אייזנברג בכבודו ובעצמו הגיע וחילץ את רכבם שהיה תקוע בצדי הכביש. "הוא לא נתן הוראות לחיילים ועשה זאת בעצמו", סיפרה האישה שהאלוף חילץ את מכוניתה. האנשים מסביב הריעו. כך זה נראה

שלומית שבתאי (31) ממבשרת ציון נאבקה בעצמה בימים האחרונים כדי לחלץ את הרכב שלה ושל אמה מהשלג המקפיא, לאחר שביום חמישי האחרון, עם פרוץ הסערה, הרכבים נתקעו בצדי הדרך. היא לא ציפתה לעזרה המפתיעה שקיבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר (א') היא לא האמינה למראה עיניה: מפקד פיקוד העורף בעצמו, אלוף אייל אייזנברג עבר עם הטנדר שלו ליד המקום בו הייתה תקועה, והחל לחלץ את הרכב שלה - תוך שהוא דוחף אותו ומשתמש במעדר כדי לפנות את השלג. אזרחים רבים מהאזור זיהו אותו, הגיעו למקום וצילמו את האירוע.

"הוא הגיע לעזור לאנשים ולא נתן פקודות לחיילים שלו אלא פשוט עשה את העבודה וזה היה מדהים", סיפרה לחדשות 2 Online שלומית שבתאי. "אחרי שהוא חפר בשלג ניסינו להניע את הרכב אבל אי אפשר היה, אז הוא הביא כבלים מהרכב שלו ונאבק שוב ושוב עד שהוא הצליח".

"הודינו לו מאוד". משפחת שבתאי והאלוף (שלומית ושלומי שבתאי)

"מגיע לו להיות הרמטכ"ל"

שבתאי ובני משפחתה זיהו אותו, לאחר שראו את דרגות האלוף על הכתף, והם הודו לו. אחותה מורן שבתאי דאגה לאלוף וחייליו וחילקה להם שתייה חמה. "הוא אמר שזה תפקידו לבוא ולעזור לנו ושבימים האחרונים הוא עובר בשטח ועוזר", היא ציינה. "אנשים שם צעקו: 'אנחנו רואים נכון? אתה האלוף'". הוא נשאר צנוע ולא חשף את עצמו, אך הדרגות הסגירו אותו: "באמת שמגיע לו על זה לעלות דרגה ולהיות הרמטכ"ל הבא".

כך נראה הרכב לפני שהאלוף הגיע (שלומית ושלומי שבתאי)

ולא רק האלוף עצמו פועל במרץ: כוחות של פיקוד העורף ממשיכים לרכז מאמצעים במעבר מבית לבית לצורך חלוקת ציוד לוגיסטי למנותקים מחשמל. כמו כן, ממשיך פיקוד העורף בפינוי שבילים באזורים שונים בארץ במטרה לאפשר לעובדי חברת החשמל להגיע למוקדי תקלות חשמל.

הסיפור הגיע באמצעות הפייסבוק של חדשות 2

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv