אש נפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול לבנון

באירוע לא היו נפגעים, וכוחות גדולים של צה"ל הוקפצו למקום. לפי שעה, לא ברור מי אחראי לירי והחיילים השיבו אש לעבר המקורות. הערכה: מדובר בילדים לבנונים שצדו חיות בר

ירי לעבר כוח צה"ל. ארכיון (רויטרס)

אש נפתחה בצהריים (יום ה') לעבר כוח צה"ל שסייר בגבול לבנון, באזור אצבע הגליל. הלוחמים השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות של צה"ל הוקפצו למקום אך עדיין לא ברור מי עומד מאחורי המעשה. עד שיתבררו פרטי האירוע הוחלט בצה"ל לפנות את החקלאים שעובדים בסמוך לגבול. הערכה: לא מדובר באירוע ביטחוני, אלא בילדים שצדו חיות בר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי "בצהריים זוהה ירי במהלך סיור שגרתי באצבע הגליל. הירי בוצע מכיוון לבנון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לכוחותינו. בעקבות הירי הכוח השיב באש לעבר מקורותיו. לא זוהתה פגיעה".

האירוע הנוכחי מצטרף לתקרית נוספת שאירעה בסוף השבוע האחרון בגבול הצפוני, כשמטען התפוצץ סמוך לכוח צה"ל שיצא לסיור סמוך לגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן, בצד המזרחי של הגדר. למרות תוצאות הבדיקה של צה"ל על כך שמדובר בפעולה מכוונת נגד הצבא, אף ארגון לא לקח אחריות על הפעלת המטען.

לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ, אך נזק נגרם לשמשה האחורית של כלי הרכב הצה"לי. בעקבות הפיצוץ שנשמע ברחבי הגזרה, הוזעקו למקום כוחות רבים, וצה"ל פתח מיד בחקירה לבדיקת נסיבות המקרה החריג.