חיזבאללה נלחם במורדים - ומתקרב לגבול הגולן: "ההישגים יהיו גדולים"

מזה כשבוע מתנהלים קרבות עזים בדרום סוריה בהובלת הצבא הסורי והחיזבאללה, במטרה להשיב את השטחים שנכבשו מידי המורדים. החשש: הצלחה תוביל את ארגון הטרור לקו הגבול עם ישראל. סגנו של מזכ"ל חיזבאללה הזהיר: "למבצע יהיו הישגים גדולים, ישראל חוששת מנוכחותנו בגזרה"

הלחימה באזור קוניטרה מתגברת - וגם החשש (רויטרס)

המבצע להשבת השטחים שנכבשו בידי המורדים בסוריה מעמיד את ישראל בסכנה אפשרית: בתחילת השבוע פתחו כוחות צבא אסד בסיוע לוחמי חיזבאללה, במתקפה נרחבת על אזורים בדרום המדינה, הסמוכים לגבול עם ישראל ברמת הגולן. אם המבצע יצליח - קיים חשש גדול מאוד לפיו חיזבאללה ישתלט על החזית שמול הגבול הישראלי בקוניטרה - ויפעל להוציא משם פיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, איים היום (שבת) כי למבצע, הנערך תחת פיקוד אירני עם סיוע ארטילרי, טנקים של הצבא הסורי ומגוון לוחמי מיליציות למען אסד, "יהיו הישגים גדולים מאוד".

סגן מזכ"ל חיזבאללה נעים קאסם (רויטרס)

לטענת חיזבאללה, המורדים ששולטים בגזרה נכון לימים אלה, מקבלים סיוע מישראל. "זו הסיבה שעוסקים בתקשורת הישראלית במבצע הזה", הוסיף קאסם. "הישראלים חוששים שהשתלטות שלנו על הגזרה לא תשרת את האינטרסים שלהם באזור".

בסיוע אירני: כוחות חיזבאללה וצבא אסד נוחלים הצלחות

מאז החל מבצע "חללי קונייטרה", לזכר הגנרל האירני ואנשי חיזבאללה שחוסלו בידי חיל האוויר הישראלי- כך על פי מקורות זרים, כוחות הצבא הסורי וחיזבאללה נוחלים הצלחה בקרבות נגד המורדים בגבול רמת הגולן. עד כה כבשו הכוחות שניתלים אסטרטגיים החולשים על השטח ועוד כמה כפרים.

כיוון המתקפה הוא ממזרח מערבה לעבר מרחב העיר קונייטרה. המורדים מתקשים לבלום את ההתנגדות, והמטרה הבאה של חיזבאללה להשתלט על תל חארה - נקודה אסטרטגית נוספת.

הולכים ונבלמים? כוחות המורדים בסוריה (רויטרס)


הלחימה מתנהלת בערך 10 קילומטרים מקו הפרדת הכוחות בגולן, כשהשאלה מה השלב הבא - האם לוחמי חיזבאללה וצבא אסד יחליטו ללכת דרומה לכיוון הגבול הירדני - ולכבוש שם שטחים שנתפסו על ידי המורדים או מערבה - לכיוון הגולן. ישראל כבר הבהירה שלא תאפשר לחיזבאללה ליצור בסיס לפיגועים בצד הסורי של הרמה.