חשד: חייל סיפק אישורים לפלסטינים עבור כסף וסמים

חייל צה"ל נעצר בחשד שחבר לפלסטיני תושב קלקיליה, ובתיווכו סיפק אישורי כניסה לישראל לפלסטינים שאינם מורשים להיכנס לארץ - תמורת סכומי כסף גדולים וסמים שהועברו אליו. מהחקירה עולה כי השניים נהגו לקיים מפגשים במועדונים בתל אביב

אילוסטרציה (חדשות 2)

משטרת מחוז ש"י ויחידת מצ"ח מרכז, בשיתוף עם המינהל האזרחי, עצרו אמש (ב') חייל תושב מרכז הארץ בחשד שסיפק אישורי כניסה לפלסטינים תמורת כסף וסמים. יחד עמו נעצר תושב קלקיליה כבן 30 בחשד שתיווך בין החייל למבקשי האישורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה התנהלה באופן סמוי במהלך החודשים האחרונים ובמהלכה עלה החשד נגד החייל, שמשרת במינהל האזרחי ביהודה ושומרון. מהפרטים שהגיעו לידי החוקרים עלה כי החייל והחשוד הנוסף נהגו להיפגש במועדונים בתל אביב.

עוד עלה, כי בפרשה מעורבים חיילים נוספים ובמשטרה הודיעו כי צפויים בהמשך מעצרים נוספים - גם של מקבלי האישורים הפלסטינים. "מדובר בעבירה חמורה של פגיעה בביטחון המדינה", אמר סגן-ניצב שי קובנטור, ראש מפלג פלילי בימ"ר ש"י.

"רק לפני מספר חודשים ראינו כי קשר מפוקפק בין חייל לפלסטינים נגמר באסון, והדבר השפיע על תזמון המעצר מפני שהוחלט שלא לסכן את חייו של החייל ולעצור את המעורבים". מחר יובא החייל לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט הצבאי ביפו. החשוד הנוסף יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט הצבאי בעופר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במצ"ח, בשיתוף משטרת ישראל התנהלה חקירה סמויה שעניינה הנפקת אישורי כניסה לפלסטינאים תמורת כסף, על ידי חייל המשרת במנהל האזרחי. בחקירה לא עלה כל חשד לניסיון חטיפה. החקירה הגלויה כעת בראשיתה, ובסיומה יועברו ממצאיה לעיון וחוו"ד הפרקליטות".