"רעל בעיניים": צפו בגיבוש הצנחנים

בצנחנים מחפשים חיילים עם רעל בעיניים, ולא נראה שיש להם סיבה לחשוש מנתוני המוטיבציה ללחימה שנמצאים בירידה. , 88% מכלל מחזור הגיוס היו מעוניינים לצאת לגיבוש שהתקיים החודש. כך זה נראה

על אף הירידה בנתוני המוטיבציה לגיוס ליחידות הלוחמות - נראה שהחטיבה האדומה לא צריכה לחשוש בכלל. בחודש האחרון התקיים גיבוש לחיילי חטיבת הצנחנים שמתקיים מדי מחזור גיוס ומיועד למתגייסים הטריים. המטרה: למיין את החיילים המעוניינים להגיע ליחידות המיוחדות בחטיבה - מגלן, דובדבן וגדס"ר צנחנים. על פי נתוני הצבא, 88% מכלל מחזור הגיוס היו מעוניינים לצאת לגיבוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגיבוש השנה נפתח ב"הקפצה" בשעה 05:00 לפנות בוקר וכלל חימום ויציאה למסע אלונקות לצורך ירידה לשטח. משם, במשך ארבעה ימים עברו החיילים תרגילים, משימות, מבחנים, הערכות קבוצתיות ואישיות ועוד.

במהלך הגיבוש בחנו צוות מפקדים ומעריכים בסדיר ובמילואים את החיילים מבחינה אישית וקבוצתית. בשטח ביצעו החיילים משימות רבות ותרגילים שונים פרטניים וקבוצתיים תוך הפעלת עומס ולחץ מנטאלי ופיזי הכלל מסעות, זחילות, ריצות, חידות והתקלות.

שני שלבים נוספים בגיבוש הם מבחן סוציומטרי שנותן למפקדים כלי להערכה חברתית של החיילים את חבריהם, ושיחה אישית עם החייל במטרה להכירו לעומק, ללמוד על ערכיו ונקודות חשובות באופיו.
"אנחנו מחפשים אנשים שמוכנים למרות הקושי לעזור בזמנים קשים, חיילים שלא מאבדים את העשתונות", אמר רס"ן במיל' רועי מינץ מפקד הגיבוש הנוכחי. "מה שחשוב זה מידת הנחישות של החייל כי לכולם קשה. בגיבוש ראיתי בני נוער בעלי מוטיבציה רבה, ורעל בעיניים- אני שמח שאלה האנשים שיגיעו ליחידות המיוחדות של צה"ל".

נתון מעניין הוא ש-59% מהיוצאים לגיבוש פעילים בתנועות נוער - כשהמובילה היא תנועת הצופים. העיר שממנה הגיעו הכי הרבה מועמדים לגיבוש היא ירושלים עם 8%, ואחריה ת"א 6%, ראשון לציון וחיפה 4%, אשקלון 3% והוד השרון וכפר סבא - 2.6%.