ארבעה חיילי צה"ל נפצעו, שלושה מהם קשה, בתאונת אימונים בגולן

הותר לפרסום כי במהלך אימון של חיל השריון במרכז רמת הגולן, סמוך ליישוב יונתן, אירע פיצוץ בטנק כתוצאה מתקלה באחד הפגזים - שהתלקח במגע עם קנה מקלע לוהט. הפצועים, שלושה קשה ואחד בינוני, פונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. צה"ל החל בתחקור האירוע

ארבעה חיילי צה"ל נפצעו היום (ג') בתאונת אימונים במרכז רמת הגולן, סמוך ליישוב יונתן, כשפגז התפוצץ בתוך טנק כתוצאה מתקלה. מצבם של שלושה מהפצועים קשה וחייל נוסף נפצע באורח בינוני. הארבעה פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התאונה התרחשה במהלך אימון של גדוד שריון מחטיבה 401. החיילים ביצעו ירי של פגז טנק, ובאחד הפגזים נמצאה תקלה.

החיילים חילצו את הפגז התקול והניחו אותו בתא מיוחד בצריח, לפי התרגולת. לאחר מכן, במהלך ביצוע של ירי מקלעים, מפקד הטנק החליט להחליף את הקנה של אחד ממקלעי המא"ג, ואת הקנה הלוהט מהירי, שהוחלף, הניח באותו התא שבו היה הפגז.

שני הפצועים קשה מונשמים (חדשות 2)

כתוצאה מהחום של קנה המא"ג התלקח אבק שריפה, והפגז התפוצץ וגרם לדליקה בתוך הטנק. מערכת הכיבוי האוטומטית הופעלה והחיילים חולצו החוצה. 

אחרי תחקור ראשוני, האימון נמשך

מסוק הוקפץ לזירת האירוע על מנת לפנות את הפצועים לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה. הפינוי התארך בשל תנאי מזג האוויר הקשים באזור והבוץ שהצטבר על הקרקע.

פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים רמב"ם עדכן על מצב הפצועים בשיחה עם חדשות 2 Online: "הגיעו אלינו בהטסה 4 פצועים מהצפון עם פגיעות הדף וכוויות. מצבם של שניים קשה והם מונשמים ביחידת טיפול נמרץ. הם מטופלים על ידי צוותי בית החולים ואפשר שיידרשו לניתוחים נוספים בהמשך".

פינוי הפצועים במסוק לבית החולים (חדשות 2)

בצה"ל הוקם צוות שתחקר את האירוע בראשות קצין שריון ראשי. לאחר התחקיר הראשוני, הועברו הממצאים לכלל החיילים בגדוד והחיילים המשיכו באימון.