דיווח באירן: ראש המודיעין הסעודי נפגש עם בכירים ישראלים בז'נבה

ישראל וסעודיה מתאמות עמדות? סוכנות הידיעות האירנית "פארס" מדווחת כי הנסיך בנדר בן-סולטן, המתפקד כראש המודיעין הסעודי, קיים פגישה משותפת עם בכירים ישראלים בסוף החודש שעבר בז'נבה

מלך סעודיה. מחזק קשרים עם ישראל? (רויטרס)

נציגים סעודים נפגשו עם בכירים ישראלים בז'נבה? על פי דיווח של סוכנות הידיעות האירינית "פארס", הנסיך בנדר בן-סולטן, המשמש כראש המודיעין הסעודי, ניפגש עם בכירים ישראלים בז'נבה בסוף החודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורב לגורמים בכירים בשירות החשאי של סעודיה טוען כי ב-27 בנובמבר התקיימה הפגישה שהוגדרה "מהותית", בין הגורמים הישראלים לסעודים בשוויץ. בפגישה, דנו גורמים ישראלים רשמיים עם הנציג הסעודי על מספר נושאים חשובים.

"הצדדים דיברו על בלימת אירן בכל האמצעים האפשריים", אמר המקור. "כמו כן, הם דנו בצורך בשליטה בכוחות הג'יהאדיסטים בסוריה, ועצירת התחזקות האחים המוסלמים במסגרת 'האביב הערבי'".

הדיווח מצטרף לדיווח נוסף בתחילת החודש, במסגרתו אותה סוכנות ידיעות אירנית טענה כי שליחי המוסד וסוכנות הביון הסעודית נפגשו בווינה. מטרת הפגישה הזו, לפי הדיווח, הייתה שיתוף פעולה נגד תכנית הגרעין האירנית.

בכירי מוסד נפגשו עם בכירים סעודים?

לפני כשלושה שבועות פרסם עיתון ה"סאנדי טיימס" הבריטי דיווח נוסף, על שיתוף פעולה של המוסד בתקופה האחרונה עם בכירים סעודים, במטרה לגבש תוכנית תקיפה משותפת באירן - זאת למקרה שייחתם עם טהרן הסכם שלא יהיה מקובל על המדינות.

על פי הדיווח, שהסתמך על מקורות דיפלומטיים, סעודיה הסכימה לאפשר לישראל שימוש בשטחה האווירי, כמו גם להעניק סיוע לישראל באמצעות שימוש במל"טים, במסוקי חילוץ ובמטוסי תדלוק. מקור המצוטט בדיווח אמר כי סעודיה זועמת על המערב ומוכנה להעניק לישראל כל סיוע שהיא תצטרך בהתמודדות צבאית מול אירן.