הפיצוץ אמש: מטען חבלה שהופעל נגד צה"ל

מבדיקה של צה"ל עולה כי הפיצוץ שאירע אמש בסמוך לסיור של כוח צה"ל סמוך לגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן, נגרם בעקבות מטען שהופעל נגד כוחות צה"ל. אף ארגון לא לקח אחריות על הפעלת המטען

גבול ישראל-סוריה, ארכיון (רויטרס)

עליית מדרגה משמעותית בפעולות החבלניות מצד סוריה נגד צה"ל: הפיצוץ שנשמע אמש (ו') סמוך לגבול בצפון רמת הגולן, נגרם בעקבות מטען שהופעל נגד כוחות צה"ל שיצאו לסיור, בצד המזרחי של הגדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות תוצאות הבדיקה של צה"ל על כך שמדובר בפעולה מכוונת נגד הצבא, אף ארגון לא לקח אחריות על הפעלת המטען.

הפיצוץ העז התרחש אמש (ו') סמוך לכוח צה"ל שהיה במהלך סיור שגרתי בגבול סוריה-ישראל ברמת הגולן, סמוך למורדות החרמון. לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ, אך נזק נגרם לשמשה האחורית של כלי הרכב הצה"לי.

בעקבות הפיצוץ שנשמע ברחבי הגזרה, הוזעקו למקום כוחות רבים, וצה"ל פתח מיד בחקירה לבדיקת נסיבות המקרה החריג, שהובילה לממצאים שפורסמו הבוקר.

"נגיב ונפגע בכל מי שיפר את ריבונותה של ישראל"

בעקבות מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, הפכה הגזרה הצפונית, שהייתה בעבר שקטה, למתוחה במיוחד וזאת בעקבות שורה של תקריות שבהם זלגה האש לישראל, ופגזים נפלו ברחבי רמת הגולן.

מספר פעמים השיבו כוחות צה"ל אש לעבר המוקדים שמהם בוצע הירי, אך במערכת הביטחון משתדלים ככל האפשר שלא להבעיר את הגזרה בשלב זה. אם יתברר כי מדובר במטען שהוטמן על ידי גורמים סורים, מדובר יהיה ללא ספק בעליית מדרגה משמעותית.

במהלך השבוע ערך שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיור בגזרה והודה לראשונה כי ישראל הומניטארית לאוכלוסיה האזרחית בסוריה ומעבירה, בין היתר, מזון ומים לכפרים. יעלון התייחס לשורת התקריות האחרונות בגבול, בהן גם ירי שהתרחש לעבר כוח צה"ל, והבהיר כי ישראל תגיב ותפגע בכל מי שיפר את ריבונותה.