נסגר תיק החקירה נגד חייל שהרג פלסטיני בהפגנה

התיק בעניין הריגתו של מוסטפא תמימי, שנפגע בראשו מרימון גז במהלך עימותים בכפר נבי סלאח לפני כשנתיים, נסגר - בטענה כי החייל שביצע את הירי לא היה מסוגל לראות אותו כשירה. תמימי היה מעורב ביידוי אבנים לעבר ג'יפ צבאי שממנו בוצע הירי

התפרעויות פלסטינים בשטחים, ארכיון (AP)

הפרקליטות הצבאית הודיעה היום (ה') כי החליטה לסגור את תיק החקירה בעניין הריגתו של מפגין פלסטיני מירי רימון גז של חייל צה"ל לפני כשנתיים, במהלך הפגנה בכפר נבי סלאח. "הירי בוצע בהתאם לכללים ולהנחיות הרלבנטיים, ולא היה בביצועו משום עבירה כלשהי", נכתב בהחלטת הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פקודות הצבא אוסרות על ירי רימוני גז בכינון ישיר לעבר אדם, והחייל שביצע את הירי מתוך ג'יפ צבאי טען כי לא ראה את ההרוג, מוסטפא תמימי, בעת הירי. המפגין הפלסטיני נורה בעת שיידה אבנים לעבר ג'יפ צבאי במהלך ההפגנה.

סא"ל רונן הירש מהפרקליטות הצבאית כתב בהחלטה כי האירוע התרחש במהלך הפרת סדר אלימה, שבמהלכה הכוח הצבאי נתקל ביידוי מסיבי של אבנים ובעת הירי לא היו אנשים בטווח הראייה של הלוחמים. "במהלך החקירה עלה בידי החוקרים לתפוס תמונות וסרטונים אשר תיעדו את האירוע ואשר באמצעותם ניתן היה לגבש תמונה מלאה של ההתרחשות".

"לאור הממצאים שנאספו, עלה כי הירי בוצע בהתאם להנחיות ולפקודות הרלוונטיות, ולא היה בביצועו משם עבירה כלשהי. לכן, התיק המשפטי נסגר מבלי לנקוט צעדים כלפי אדם כלשהו", הוסיף סא"ל הירש בהחלטתו.