לא התייצב לשירות צבאי, גידל סמים - ונשלח לכלא

חייל צה"ל בדרגת טוראי נשאר בביתו בשומרון וגידל שתילי קנאביס, שבהם השתמש, לטענתו, לעישון סמים עם חייל אחר. הוא נפקד משירות במשך 265 יום. בית הדין הצבאי כיבד הסדר טיעון בעניינו והוא נשלח ל-200 ימי מאסר. "זו מעידה חד פעמית", ציין החייל בבית המשפט

גידל קנאביס במקום ללכת לצבא. ארכיון (חדשות 2)

חייל צה"ל בדרגת טוראי, שגידל שתילי קנאביס בביתו והשתמש בסמים, נשלח למאסר של 200 ימים . בית הדין הצבאי כיבד את הסדר הטיעון בעניינו, לאחר שגם נפקד מהשירות הצבאי במשך 265 יום - כשרק בסופם התייצב. החייל עצמו אמר במהלך הדיון כי מדובר ב"מעידה חד פעמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש נגד החייל, הוא גידל עשרה שתילי קנאביס בביתו שבשומרון והשתמש בסמים בין דצמבר 2012 לאוגוסט 2013 בתדירות של פעם בשבוע, לעתים עם חייל נוסף.

"מדובר במי שהתגייס עם נתונים לא גבוהים ויחד עם זאת, גם כשהמאמץ נכשל הוא ניסה לשרת שירות צבאי", אמר במהלך הדיון סנגורו רס"ן במיל' יובל קגן. "מעבר לחובות הכלכליים הכבדים של המשפחה, היא מתמודדת עם מצב רפואי לא פשוט ובתקופת ההיעדרות הוא עזב את בית הוריו והחל לעבוד כדי לעזור להם ולתמוך בעצמו".

גזר הדין: מאסר בפועל ושלילת רישיון הנהיגה

שופטת בית הדין הצבאי אל"מ אורלי מרקמן ציינה בדיון כי "לאחר ששקלנו את שיתוף הפעולה של הנאשם בחקירה, את פיטוריו משירות צבאי, המצוקה הכלכלית של הנאשם ומשפחתו, והעובדה כי עבירות הסמים נעשו בתקופת ההיעדרות קיבלנו את ההסכמות בין הצדדים".

לבסוף, נגזרו עליו 200 ימי מאסר בפועל, ועוד 9 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, אם ישתמש בסמים, ופסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv