בשנה האחרונה: ירידה של 45% באירועי תג מחיר

במהלך שנת 2014 דווח על 51 תקריות של אירועי "תג מחיר" לעומת 92 בשנת 2013 - כך על פי נתונים שפורסמו בעיתון "במחנה". קצין בפיקוד מרכז: מבצע "צוק איתן" הביא לירידה בהתנכלות לפלסטינים

תג מחיר בשומרון (חדשות 2)

למרות שנה סוערת באזור יהודה ושומרון, חלה ירידה של כ-45% באירועי "תג מחיר" נגד פלסטינים בשנת 2014 לעומת שנת 2013. בשעה שבשנת 2013 בוצעו 92 אירועים של השחתת רכוש וחבלה נגד פלסטינים, בשנת 2014 היו 51 מקרים כאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, חלה ירידה של כ-25% בכלל אירועי הפשיעה הלאומנית של יהודים הכוללים אירועים של אלימות הדדית בין יהודים ופלסטינים, אירועי אלימות חד־צדדית של יהודים כלפי פלסטינים ואירועי אלימות יהודים נגד כוחות הביטחון. בשנת 2013 בוצעו 420 אירועי פשיעה לאומנית ואילו בשנת 2014 נרשמו 314 מקרים.

"בזמן מבצע ישנה סולידריות כלפי הצבא, שגורמת לכך שיש פחות אירועים מסוג זה", הסביר קצין בפיקוד מרכז. "על פי הנתונים, ניתן לראות כי בחודשים בהם התקיימו המבצעים הצבאיים המרכזיים כמעט אין פעולות אלימות ויידוי אבנים מצד יהודים נגד כוחות הביטחון. בחודש יוני נרשם אירוע אחד ובחודשים יולי ואוגוסט, חודשי מבצע "צוק איתן", לא היו כלל אירועים מסוג זה".

"אי אפשר להגיד שהייתה גלולת פלא שמנעה את האירועים", ציין ראש מועצת בנימין, אבי רואה. "הירידה נובעת משילוב של מספר גורמים, שכוללים גם הסתייגות מפעולות אלה וגם עבודה בהיבט החינוכי, שבאו לידי ביטוי במיוחד בשנה האחרונה על אף שהתחילו קודם".