מעצר בחור הישיבה: חרדים התעמתו עם שוטרים בירושלים

מעצרו של הצעיר שלא התייצב לגיוס ממשיך להלהיט את הרוחות ברחוב החרדי. מאות חרדים הגיעו לכיכר השבת, הבעירו פחי אשפה ויידו אבנים לעבר כוחות המשטרה. לוחם מג"ב נפצע קל מאבן. שני מפגינים נעצר

בכיכר השבת בירושלים התחדשו היום (ה') העימותים במחאה על מעצרו של בחור ישיבה שנעצר ונשלח לרצות 14 יום בכלא הצבאי, לאחר שלא התייצב לצווי הגיוס שנשלחו אליו. מאות חרדים יידו אבנים לעבר השוטרים והבעירו פחי אשפה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך העימותים נפצע שוטר מג"ב באורח קל כתוצאה מאבן שפגעה בראשו. המשטרה עצרה שני מפגינים במהומות והכבישים המובילים לכיכר נחסמו לתנועה. המשטרה הצליחה להשליט סדר במקום וההפגנה הסתיימה.

אתמול הפגינו מאות חרדים מול כלא 6 ליד עתלית, במחאה על מעצרו של בחור הישיבה. הרב שמואל אויערבך, מנהיג פלג בציבור החרדי-ליטאי, הגיע אתמול בעצמו לכלא הצבאי על מנת לבקר את בחור הישיבה שנשלח למאסר.

זאת, כחלק ממפגן מחאה נגד רשויות המדינה ומערכת הביטחון ומתוך ניסיון להעביר מסר ברור כי כל מעצר בעתיד ייענה בהפגנות חריפות יותר מזאת הנערכת היום.

מחו על מעצר בחור הישיבה (אהרן והב - חדשות 24)

לדברי מארגני ההפגנה אתמול, ההחלטה למחות נגד המעצר הגיעה לאחר שבעבר היו הסכמות שלפיהן עד למציאת חוק חלופי לחוק טל והסדרת נושא גיוס בחורי הישיבות, לא יבוצעו מעצרים.

מקורבי הרב הסבירו כי זו התשובה שהחליטו לספק לצה"ל על הניסיונות לבדוק כיצד יגיבו בציבור החרדי למעצר בחורי ישיבה שיסרבו להתגייס, וציינו כי לא מדובר בצעד המחאה האחרון: "הרב אויערבך החליט להפסיק את לימודיו כדי להשמיע את קול התורה נגד חטיפת בחורי ישיבות על ידי כוח צה"ל".

"פקודה בלתי חוקית בעליל"

"זו פקודה בלתי חוקית בעליל", אמר לחדשות 2 Online מקורבו, הרב דוד זיכרמן. לדבריו, הבחורים נעצרו בבתיהם בקריית מלאכי ובנווה יעקב בשעת לילה, תוך ביצוע חיפושים בבתים.

"זהו חלק ממאבק הציבור החרדי בגזרת הגיוס. בהפגנה אנו מבקשים להעביר מסר ברור שלפיו לא יתקבל שום מתווה ששונה מהמצב הקיים. איננו מפחדים ללכת לכלא. זו לא מחאה, זו מלחמה על עולם התורה", הבהיר מקורבו של הרב אויערבך, שעם פקיעתו של חוק טל, קרא לבחורי ישיבות שלא להתגייס לצה"ל.