רצח החייל עדן אטיאס: נעצרו חשודים בסיוע למחבל

בתום חקירה של המשטרה והשב"כ נעצרו שישה חשודים נוספים בפרשת רצח החייל עדן אטיאס בעפולה לפני שלושה שבועות. השישה חשודים בשהייה בלתי חוקית, העסקה והלנה של המחבל, נער פלסטיני בן 16

עדן אטיאס ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

הותר לפרסום כי המשטרה ושירות הביטחון הכללי עצרו לאחרונה שישה חשודים נוספים במעורבות ברצח החייל עדן אטיאס ז"ל, שנדקר למוות על ידי צעיר פלסטיני לפני כשלושה שבועות באוטובוס בעפולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השישה חשודים, בין היתר, בעבירות של שהייה בלתי חוקית, העסקה והלנה של החשוד בדקירה - שוהה בלתי חוקי גם הוא - ובסיוע לו. כנגד החשודים תוגש הצהרת תובע בימים הקרובים ובהמשך יוגשו גם כתבי אישום.

היום הוגש כתב אישום נגד צעיר בן 26 מנצרת עילית, שהעסיק את החשוד בעבודות ניקיון. המשטרה מבקשת להשאירו במעצר עד לתום ההליכים. בימים הקרובים יוגשו הצהרות תובע נגד מעורבים נוספים.

החשוד ברצח עדן אטיאס (חדשות 2)

ביקש לנקום על החזקת קרוביו במעצר בישראל

הנער החשוד, בן 16, התנפל על טוראי אטיאס בן ה-19, בשעה שישן באוטובוס. הוא דקר אותו בכל חלקי גופו, ככל הנראה מתוך רצון לנקום על החזקתם של שניים מקרובי משפחתו בכלא הישראלי. אזרחים שהיו במקום הצליחו להשתלט על המחבל ולנטרל אותו, עד להגעת המשטרה. בימים הקרובים יוגש גם נגדו כתב אישום.

בערב שלאחר הרצח של עדן אטיאס, שב המחבל אל זירת האירוע ותושאל על ידי חוקרי המשטרה. הוא הוכנס על ידי השוטרים אל האוטובוס שבו בוצעה הדקירה והם גבו ממנו עדות על המעשה. במהלך העדות, הדגים הנער כיצד ביצע את הרצח בעזרת סכין.

כוח צה"ל פשט ביום הרצח על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, שממנו יצא המחבל. הפלסטינים דיווחו כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו. במהלך הפשיטה נאספו ממצאים לטובת החקירה.