"סופרים כל כדור". צפו בתרגיל צה"ל בצל קיצוץ

לוחמי גדוד הסיור של הנח"ל ערכו תרגיל בצפון בשטח סבוך. מפקד הגדוד הסביר כי לא היה חסר ציוד, אך בשל הקיצוץ מנהלים את מלאי התחמושת בצורה מושכלת יותר. "חייל לא יורה יותר מעשרה כדורים ולא יוצא עם מחסנית מלאה ב-30 כדורים", הוא סיפר. כך זה נראה

תכנית הקיצוצים של צה"ל והרצון לחסוך במשאבים מביאים לתכנון מוקפד יותר של תרגילים - כמו למשל תרגיל סבך של גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל שהתקיים בסוף החודש שעבר בשטחי אליקים בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחמים הגיעו לשטח הסבוך שמדמה את הזירה הצפונית - התאמנו בניווט, זיהוי בשטח, פיקוד ושליטה וירי. התרגיל החל בעבודות צוותיות ביום ובלילה וכלל תרגול באש חיה מרמת החייל הבודד ועד רמה הפלוגה.

בצבא אמרו כי בתרגיל לא השתמשו בפחות ציוד - אך בהחלט ניהלו אותו בצורה חכמה יותר. "אנחנו מנהלים יותר בשכל, אבל כמות התחמושת בתרגיל הספיקה", אמר לחדשות 2 Online מפקד גדוד הסיור של הנח"ל, סא"ל מני ליברטי.

"ממש סופרים כל כדור" (דובר צה"ל)

עם זאת הוא ציין כי החיילים "ממש סופרים כל כדור", וכבר לא יורים ללא הגבלה בתרגילים. "אתה מגדיר שחייל לא יורה יותר מעשרה כדורים ולא יוצא עם מחסנית מלאה ב-30 כדורים" אמר סא"ל ליברטי. "אני חושב שהיום אנו מתייחסים לזה יותר בכובד ראש. מקפידים לנהל את המשאבים טוב יותר".

האימון במתווה הלחימה הצפונית, מנסים בחטיבה להרגיע, לא צריך להדאיג באופן חריג את האזרחים. "אין לנו שום דבר קונקרטי, זאת חלק משמירת הכשירות שלנו", הוסיף סא"ל ליברטי, שהיה מרוצה מאוד מתפקוד לוחמיו בתרגיל.

על רקע הנתונים שפרסם אגף כוח אדם בצה"ל על ירידה במוטיבציה ללחימה לפני כחודש, בחטיבת הנח"ל לא מודאגים בכלל. "לגיבוש הגיעו 300 ואני צריך רק 100 חיילים", אמר מפקד גדוד הסיור. "זה נתון מדהים. אני לא אתווכח עם נתונים יבשים, אבל בשטח אצלי אני מרגיש אחרת".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv