גנץ: "הדרג המדיני שטוען שלא ידע על המנהרות - הלך בתוכן"

הרמטכ"ל הפורש המתין עד לרגע האחרון כדי להשיב לביקורות נגדו מהקבינט במהלך מבצע "צוק איתן". בריאיון פרישה לחדשות 2, הוא מתייחס לביקורות על המטרות שהשיג צה"ל במהלך הלחימה ודחה את טענות הדרג המדיני על כך שלא עודכן בהיקף איום המנהרות. הריאיון המלא ישודר הערב ב"אולפן שישי"

רגע לפני שהוא פושט את המדים, מתייחס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לביקורות שהושמעו נגד היעדים שרשם צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן" ודחה את הטענות שלפיהן הדרג המדיני לא עודכן בדבר מנהרות הטרור.

בתום ארבע שנים שבהן כיהן כרמטכ"ל, יסיים בשבוע הבא גנץ את תקופת שירותו בצה"ל. בריאיון פרישה לחדשות 2, הוא מסכם את הפעילות האחרונה בעזה ודוחה בתוקף את הטענות שהופנו נגדו ונגד יתר צמרת הפיקוד במהלך הלחימה באוגוסט האחרון. הריאיון המלא ישודר הערב (שישי) ב-20:00 ב"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין השאר מותח גנץ ביקורת משלו על הטענות שהשמיעו גורמים מדיניים על ההישגים שרשם צה"ל במהלך המבצע, ומבהיר כי צה"ל ביצע כל משימה שהוטלה עליו מצד הדרג המדיני. "מישהו ציפה שלא תהיה התעצמות חוזרת?" שאל גנץ, והשיב כי "אם נכבוש את פילדלפי, נשב שם 22 שנים. מאה אחוז, לא תהיה התעצמות. הייתה אופציה כזו והיא הונחה בפני מקבלי ההחלטות והדברים התקבלו בשום שכל, לטעמי. כל השאר - קשקוש".

עוד התייחס גנץ להתבטאויות שדלפו מתוך ישיבות הקבינט במהלך הלחימה, שבהן השמיעו בכירים ביקורת נגדו ונגד שאר צמרת הפיקוד על כך שצה"ל לא עדכן את הדרג המדיני בהיקף איום המנהרות, וגילה כי אותם גורמים ידעו על המנהרות וחלקם אף הלכו בתוכן. "סתם ניסיון להשיג הישגים שמחוברות לאמירות שלא מחוברות למציאות שלא מחוברות לעמדות כפי שהושמעו בזמן אמיתי", אמר.