אישום: דקרו למוות את אל"מ עופר ורצו לחטוף את אשתו

כתב אישום הוגש נגד עודה חרוב ובשיר חרוב בגין רצח אל"מ במיל' שריה עופר ז"ל לפני כחודש וחצי. מכתב האישום עולה כי השניים תכננו את הרצח במשך כחצי שנה. הם הגיעו למושב בבקעת הירדן - שם הכו ודקרו את עופר עד שמת. משלא מצאו אתבת זוגו - נמלטו

אל"מ במיל' עופר ז"ל, ארכיון (גלובס)

כתב אישום הוגש הערב (ב') לבית המשפט הצבאי בשומרון נגד עודה חרוב ובשיר חרוב, הנאשמים ברצח אל"מ במיל' שריה עופר ז"ל,  לפני כחודש וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, השניים החלו בתכנון הרצח כחצי שנה לפני ביצועו. את תוכניתם הוציאו ב-10 באוקטובר השנה. הם נכנסו ליישוב ברוש הגיעו לביתו של אל"מ במיל' עופר, הכו אותו ודקרו אותו פעמים רבות עד שגרמו למותו.

לאחר מכן, חיפשו השניים אחר בת זוגו של עופר בכוונה לחטוף אותה. משלא עלה בידם למצוא אותה, נמלטו שני הנאשמים מהמקום. לעזרתם הגיע, אדם שלישי, עבד רבה שואמרה, שהוזעק למקום לאחר הרצח. נגדו שואמרה הוגש כתב אישום כבר בשבוע שעבר.

אחד הנאשמים: "אני לא מתחרט"

למעלה מחודש אחרי רצח אל"מ במיל' עופר ז"ל בבקעת הירדן, הנאשמים ברציחתו דיברו בריאיון בלעדי, וסרבו להביע חרטה. "באנו לגנוב ממנו, אבל העניינים הסתבכו. בסוף רצחנו אותו עם גרזן",  תיאר הנאשם בשיר חרוב את השתלשלות האירועים באותו ערב נורא.

דברים אלה של הנאשם המרכזי, סותרים את מה שאמר בחקירתו, שם העיד כי רצח את עופר כדי "לתת מתנה לעם הפלסטיני" לרגל חג הקורבן המוסלמי. מול המצלמות, הוא לא הודה בפה מלא כי המניע לרצח היה לאומני.

בהמשך תיאר חרוב איך הוא וחברו הכירו את עופר כשבוע לפני הרצח. גם שותפו לרצח התייחס למעשה, ואישר את דבריו. "אני לא מתחרט. בהתחלה התחרטתי, עכשיו כבר לא", אמר חרוב.