"נופלים טילים": צפו בזיקוקים הצה"ליים

חיילי פלוגת התצפיות של פיקוד העורף תרגלו בשבוע שעבר בגליל אימון של נפילת טילים. חלק מהם השליכו רימונים צבעוניים וזיקוקים כדי לביים את הנפילות, והאחרים היו צריכים לזהות אותם. "נדע איפה הטיל ייפגע מראש", אמרו בצה"ל. כך זה נראה

בשלל זיקוקים ורימונים בצבעים שונים מסמנים חיילי פלוגת התצפיות של פיקוד העורף את הטילים. בתרגיל שערכו בשבוע שעבר בשטח פתוח סמוך לכרמיאל, חיילי פלוגת המילואים שאמורים לאתר נפילות של טילים בזמן מלחמה, ביצעו תרגיל לבדיקת יכולותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלוגה מספקת מודיעין בזמן אמת על הנעשה בגזרה, חולשת על שטח רחב ופורסת אמצעי תצפית באמצעותם הם יכולים לאתר את המיקום המדויק של הנפילות. באימון שנערך בשבוע שעבר, החיילים ביימו באמצעות זיקוקים בצבעים שונים את סוגי האיום השונים, והשליכו רימונים כדי לתרגל.

צופים בטילים (דוצ)

"אנחנו רואים ישר את האירוע דרך אמצעי התצפית שלנו ומעבירים את הדיווחים ברשתות הקשר והמחשוב הייעודי לרמות הממומנות", הסביר לחדשות 2 Online רב-סרן במילואים זיו מוסקוביץ', מפקד הפלוגה. "אנו יודעים ממש איפה הטיל אמור לפגוע ומאפיינים את סוג הפגיעה".

חלק מחיילי הפלוגה השתמשו באמצעי התצפית ואחרים ביימו את התרגיל באמצעות הזיקוקים והרימונים. בין היתר, התאמנו הכוחות גם בערים בגליל שייספגו על פי הערכות פגיעות רבות במצב של טילים לעבר הצפון. בפיקוד העורף הגדירו את התרגיל כמוצלח.