"המבוקשים שחוסלו על ידי כוחות צה"ל בגדה - מאל-קאעידה"

קבוצה המקושרת לאל-קאעידה טוענת כי שלושת המבוקשים שחוסלו בשבוע שעבר בגדה בידי כוחות צה"ל - משתייכים אליה. "הצלחנו להביא את הדוקטרינה שלנו לגדה המערבית", נכתב בהודעת ארגון "מועצת השורא של לוחמי הקודש". דובר בכוחות הביטחון של הרשות: אין לנו מידע על נוכחות קבוצות כאלה בשטחנו

מבצע מעצרים בגדה. ארכיון (AP)

קבוצה המקושרת לאל-קאעידה הודיעה כי שלושת המבוקשים שחוסלו בגדה המערבית בידי כוחות צה"ל בשבוע שעבר פעלו מטעמם. לטענתם, נוכחות הפעילים בגדה מוכיחה עד כמה רשת הג'יהאד העולמית התחזקה "בשטחים הפלסטינים הכבושים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברצון האל, הג'יהאד העולמי הצליח להביא את הדוקטרינה שלו לגדה המערבית, למרות כל הניסיונות לסכל את הנוכחות שלנו שם", נכתב בהצהרה מטעם "מועצת השורא של לוחמי הקודש". על פי מומחים לנושא, אל-קאעידה מתקשה להשיג לעצמה תמיכה בגדה וברשות, שם הכחישו את הקשר שלהם לאנשי הקבוצה האסלאמית הקיצונית.

דובר כוחות הביטחון של הרשות עדנאן דמירי, אמר שאין לו מידע על נוכחותם של קבוצות אל-קאעידה בגדה המערבית אך ציין כי האירוע נחקר.

המבוקשים חוסלו בשבוע שעבר על ידי כוח מיוחד של הימ"מ ושל השב"כ. הכוח הצליח לאתר את המחבלים והחל לעקוב אחר רכבם בעיר. במערכת הביטחון אמרו אז כי המבוקשים משויכים לחולייה סלאפית של הג'יהאד, שתכננה שורה של פיגועים נגד מטרות ישראליות ונגד מטרות פלסטיניות.

על פי חקירת מערכת הביטחון, החולייה תכננה פיגועי ירי על הצירים ביהודה ושומרון נגד כלי רכב ישראלים. במהלך ההשתלטות על הרכב, לוחמי הימ"מ ירו תחילה בצמיגי הרכב בניסיון לעצור אותם, אך ברגע שהמחבלים הוציאו כלי נשק וביצעו ירי, לא הייתה ברירה לכוחות בשטח אלא לחסלם.