חיילת סייעה למצ"ח ונחשפה: "עשיתי טעות"

מ' הייתה מודיעה של המשטרה הצבאית וסייעה לחשוף פרשה גדולה של שימוש וסחר בסמים בבסיס גדול במרכז הארץ. היא נחשפה בגלל מה שהיא מכנה "רשלנות" של מפעיליה - ומאז חייה הפכו לסיוט: "אם הייתי יודעת מה יקרה לא הייתי מסייעת להם, הכל בגלל קצינים שלא ידעו לשתוק". צה"ל: "מטעמי צנעת הפרט לא ניתן לפרט אודות המקרה"

לפני יותר משנה חשפה המשטרה הצבאית החוקרת רשת גדולה שסחרה והשתמשה בחשיש ומריחואנה בבסיס במרכז הארץ. מ', חיילת שסייעה להם -  נחשפה. כעת היא טוענת: "זאת הייתה טעות לעזור למצ"ח. אם הייתי יכולה לדעת מה יקרה, אם היו אומרים לי, אז לא הייתי עוזרת. הם פישלו ובגדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מ' הפכה למודיעה לאחר שגויסה מתוך הבסיס וחשפה את החיילים שסרחו. לטענתה, בגלל טעות של מפעיליה במשטרה הצבאית היא נחשפה, ומאז נפלה קורבן לאיומים: "למעשה, סוג של נדפקתי. בעיקר רבי סרנים וסגני אלופים שלא ידעו לשתוק הלכו וסיפרו את זה כמעט לכל בעלי הדרגות, ואנשים אחרים היו אלה שהפילו אותי".

מאז האירוע היא נאלצה להחליף שלושה מספרי טלפון ושלושה בסיסים בתוך חודשים אחדים. בכל פעם נחשפה שוב - והאיומים חזרו. לטענתה, כשפנתה למפעילהּ - לא זכתה לטיפול הולם. "אני צריך איום עדכני, את רוצה להתלונן על איום של פעם? לכי תגישי תלונה", אמר המפעיל שלה בחוסר סבלנות בשיחת טלפון שקיימה מ' בנוכחותנו.

במשטרה הצבאית נלחמים בעלייה בשימוש בסמים בצה"ל. יחידות מצ"ח מפעילות שיטות חקירה ומודיעין שמטבע הדברים לא ניתן לפרט אודותיהם. גורם המעורה בפרטי המקרה יודע לספר שברגע שהבינו שהחיילת נמצאה שלא מתאימה למשימה היא הוצאה מהמבצע והיחידה נמצאת עמה בקשר תוך שמנסים לסייע לה.

מדובר צה"ל נמסר: "מטעמי צנעת הפרט לא ניתן לפרט אודות המקרה".