נעצרו 4 צעירים ערבים בחשד יידוי האבנים ופציעת התינוקת

משטרת ירושלים בליווי כוחות יס"מ עצרו ארבעה צעירים, תושבי הכפר צור באחר, בחשד ליידוי האבנים ממנו נפצעה פעוטה בינוני אמש בירושלים. הארבעה נתפסו בעקבות מידע מודיעיני, וקשרו את עצמם למעשה. אתמול הבטיח ראש הממשלה כי המשטרה "תמצא את הפושעים שפגעו בתינוקת"

אבן הושלכה על הרכב (חדשות 2)

נעצרו ארבעה חשודים ביידוי האבנים בירושלים ובפציעת התינוקת אביגיל בן ציון באורח בינוני: כוחות משטרה ממרחב מוריה בירושלים ושוטרי יס"מ עצרו ארבעה צעירים, תושבי הכפר צור באחר בבירה, בחשד למעשה. מהמשטרה נמסר כי הארבעה קשרו את עצמם למעשה בחקירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארבעה, בני 15-20, נעצרו סמוך לשעה 2 בלילה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה. הארבעה יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים סמוך לשעה 10:00. 

הבוקר (ו') נמסר מבית החולים הדסה עין כרם כי מצבה של אביגיל מוסיף להשתפר. "במהלך הערב והלילה השתפר מצבה. היא בהכרה והיא עדיין בהשגחה רפואית", אמר פרופ' איתן כרם, ראש אגף הילדים במרכז הרפואי הדסה. "נעשה היום מספר בדיקות על מנת להעריך את מצבה, ואנחנו מקווים שהיא תמשיך להשתפר".

נתניהו: "מאחל החלמה מהירה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול (ה') למקרה, והבטיח כי "אנחנו נמצא את הפושעים ונעמיד אותם לדין". בטקס הדלקת נר שני של חנוכה בכותל המערבי ביקש נתניהו למסור איחולי החלמה מהירה לתינוקת אביגיל. "הדבר הראשון שהייתי רוצה לעשות בערב הזה הוא לשלוח איחולי החלמה מהירה ושלמה לתינוקת הקטנה שנפצעה על ידי פושעים כאן בירושלים", אמר.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס מוקדם יותר לפציעתה של התינוקת ואמר: "מדובר באירוע חמור שמצטרף לשורת אירועים ארוכה ומסוכנת. אני מחזק את ידי ראש הממשלה לפעולה נחושה ומהירה לחיסול תקופת האבן".

האירוע התרחש בשעה 17:40. מחקירה ראשונית עולה כי אבן הושלכה אל עבר הרכב בו נסעה התינוקת עם משפחתה ברחוב אשר וינר בעיר, ככל הנראה מכיוונו של הכפר הפלסטיני הסמוך צור באהר. במשטרה מציינים כי החשד הוא ליידוי אבנים, אם כי נבדקת אפשרות שבקבוק תבערה הושלך מכיוונו של הכפר.

זירת האירוע בארמון הנציב (חדשות 2)

"התינוקת דיממה בזרועות אמה"

בני המשפחה טיפלו בתינוקת בתחילה בעצמם, בכניסה לשכונה, והזעיקו צוות של מגן דוד אדום. הפרמדיקים שהגיעו למקום פינו את התינוקת לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מחוסרת הכרה.

"כשהגענו למקום ראינו תינוקת בת שנה ו-11 חודשים בזרועות אמה כשהיא עם דימום בראשה", סיפר הפרמדיק רפאל הרברסט שהגיע לזירה, "אזרחים שהיו במקום סיפרו כי היא נפגעה מאבן גדולה מאוד שפגעה ברכב".

"נעמיד את הפושעים לדין". נתניהו (חדשות 2)

לדבריו, ברכב מאחור היו גם שני אחיה. "הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני", הוסיף הפרמדיק, "בדרך היא איבדה הכרה אבל הכרתה שבה אליה עד שהגיעו לבית החולים". גורמי הרפואה שהיו בשטח מסרו כי לא נשקפת לתינוקת סכנת חיים.

ד"ר דבורה פרידר, ממחלקת הילדים בבית החולים הדסה עין כרם שטיפלה בתינוקת סיפרה: "התקבלה ילדה בת שנתיים עם פגיעת ראש כתוצאה מפגיעת אבן. היא הגיעה במצב יציב, עברה סדרת בדיקות ומצבה מוגדר יציב".  בת השנתיים תאושפז הלילה במחלקת כירורגית ילדים להמשך השגחה וטיפול.